Новини
23.08.2006 Річницю незалежності України святкують в Одесі На святкування Річниці незалежності України в Одесі вплинули сумні події під Донецьком, де цими днями мала місце катастрофа російського пасажирського літака. Учасники Урочистих Зборів, проведених 23 серпня у приміщенні Українського музично – драматичного театру, відмовилися від святкового концерту і вшанували пам”ять тих хто загинув.

І все ж про здобутки і втрати незалежної України цього дня говорили. Перед присутніми мали слово перший заступник Одеського міського голови Анатолій Ворохаєв, Голови облдержадміністрації Іван Плачков та облради Микола Скорик.
Вони вручили багатьом присутнім різноманітні відзнаки і нагороди з нагоди річниці незалежності України.
Присутній на урочистостях екс-народний депутат України Василь Калинчук назвав 15-ліття незалежності України великою історичною епохою для держави.
„За ці 15 років фактично Україна стала дійсно незалежною. Вона вже сформувалася як держава – прийнята Конституція, є національна символіка, є Збройні Сили. Це все що потрібно державі. Але, саме головне, на мій погляд, змінилася психологія громадян. Вони вже відчувають себе справжніми громадянами незалежної України. І це дуже добре.
Я не кажу за економічні проблеми, які є у кожній державі. Є тут позитиви, є і недоліки. Але, якщо люди відчувають себе громадянами держави, якщо у них проявляється патріотизм, тоді я вважаю, що економічні і соціальні проблеми будуть вирішені”.
Вірить у майбутнє незалежної України і Голова Комінтернівської районної державної адміністрації в Одеській області Людмила Прокопечко.
„Важко сьогодні робити прогнози. Я думаю, що майбутнє буде все одно, бо прогрес вже ніхто не зупинить. Напевно не так все відбулося як особисто мені хотілося б. Але, вже маємо те що маємо. Потрібно знаходити вихід з конфліктних ситуацій, бути мудрими і не допустити суспільних непорозумінь, розколу України на Захід і Схід, Північ і Південь.
Складна ситуація. Події лише починають розгортатися. Але, я думаю, що здоровий глузд має перемогти. Дуже багато буде залежати від Президента”, сказала пані Прокопечко. 

Серед запрошених на Урочисті збори в Одесі були і священики різних християнських церков. Вони жваво вітали факт відновлення незалежності України, але зазначали, що не усі їхні надії стали реальністю. Зокрема, священик Української Автокефальної Православної Церкви о.Ярослав Бугринець вважає, що за минулі 15 років в Україні змінилося ставлення лише до представників Московського та Київського Патріархатів, а інші „опинилися поза увагою”.
 „Треба багато спільних зусиль не лише духівництва, але і владних мужів. Необхідно нарешті досягти реальних змін у відродженні духовності в Україні”, сказав о.Ярослав Бугринець.
Священик УАПЦ, о. Петро Мартьянов сьогодні одержав з рук першого віце-мера Анатолія Ворохаєва почесну відзнаку Одеського міського голови „Подяка”.
Урочисті збори з нагоди незалежності України 23 серпня проведені і у сусідньому Миколаєві. Заходи до 15-х роковин відновлення незалежності країни триватимуть ще три дні. 

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X