Новини
23.08.2006 Архієрейський Собор УАПЦ Київ. 15 серпня 2006 р. Божого. Відбулося спільне засідання Архієрейського Собору та Патріаршої Ради Української Автокефальної Православної Церкви. Участь в засіданні взяли всі архієреї УАПЦ: Предстоятель УАПЦ, Блаженніший Митрополит Київській і всієї України МЕФОДІЙ, Високопреосвященніший Митрополит Галицький АНДРІЙ, Високопреосвященніший Митрополит Вінницький і Брацлавський РОМАН, Високопреосвященніший Архиєпископ Херсонеський і Кримський ІОАН, Високопреосвященніший Архиєпископ Кафський і Готський ПЕТРО, Високопреосвященніший Архиєпископ Львівський МАКАРІЙ, Преосвященніший Єпископ Черкаський і Кіровоградський ІЛАРІОН, а також Секретар Патріаршої Ради УАПЦ протопресвітер Ігор Курпіта.Предметом обговорення Собору стали актуальні проблеми життя УАПЦ, загальноцерковна ситуація в Україні та шляхи можливого подолання розділення в Українському Православ’ї. Собором була прийнята Заява щодо питання об’єднання Українського Православ’я, де відзеркалено позицію єпископату УАПЦ з деяких еклезіологічних питань, що стосуються проблематики об’єднання, зокрема, розуміння канонічного інституту автокефалії, поняття «національна Церква» та принципів, на яких УАПЦ вестиме діалог з іншими православними юрисдикціями в Україні.
У Заяві віддзеркалено спільну позицію єпископату УАПЦ щодо діалогу, який священноначаліє УАПЦ веде з іншими Православними Церквами України – УПЦ КП та УПЦ. Як констатує Заява, переговори УАПЦ з УПЦ КП зайшли у глухий кут через неконструктивну позицію глави УПЦ КП, який не прийняв компромісні варіанти об’єднання, запропоновані єпископатом УАПЦ. Водночас Собор схвалив попередню діяльність священноначалія УАПЦ щодо відновлення діалогу з УПЦ. Собор також поновив склад Комісії з переговорів з УПЦ, Головою Комісії обрано Високопреосвященнішого АНДРІЯ, Митрополита Галицького.
Рішенням Собору також створена Богословсько-канонічна Комісія УАПЦ, метою діяльності якої є координація богословської роботи духовних шкіл та єпархій УАПЦ, а також богословсько-наукове забезпечення об’єднавчого процесу. Рішенням Собору Комісію очолив Високопреосвященніший ІОАН, Архиєпископ Херсонеський та Кримський.
На чолі створеного Собором Відділу зовнішніх церковних зв’язків при Патріархії УАПЦ став Архиєпископ Кафський і Готський ПЕТРО.
Предметом розгляду Собору також стали канонічні дії Архиєпископа Львівського МАКАРІЯ, якого зобов’язано відновити поминання Предстоятеля УАПЦ у формі, що визначена Всеукраїнським Помісним Собором 2000р. Згідно рішення Собору, до складу єпископату УАПЦ прийнято Преосвященнішого МИХАЇЛА (Бондарчука), якому визначено бути Єпископом Житомирським, Вікарієм Київської Єпархії.
Як засвідчив Собор, єпископат УАПЦ зберігає єдність та має спільне бачення головних проблем церковного життя.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X