Новини
24.08.2006 УАПЦ в Одесі молилася за процвітання незалежної України


В Одесі 24 серпня тривали урочистості з нагоди 15-х роковин незалежності України. Цього дня представники влади, громадських організацій, політичних партій, різних християнських церков поклали квіти до пам”ятника Тарасу Шевченку.

Владу представляли перший заступник Одеського міського голови Анатолій Ворохаєв, Голова Одеської обласної держадміністрації Іван Плачков та обласної Ради Микола Скорик.
Після покладання квітів до ніг Кобзаря усі присутні стали глядачами нетривалого військового параду.
Урочисті концерти та інші розважальні заходи в Одесі та області перенесені на третій день святкування 25 серпня.
Тим часом, представники громадськості під час спілкування з працівниками засобів масової інформації давали різні оцінки здобуткам і майбутньому незалежної України. Вони критикували владу і стверджували, що їхні очікування повною мірою не справдилися.
Колишня в”язень сумління Ганна Михайленко наголошує, що 15 ліття незалежної України є добрим фактом.„Але, ми не використали даний нам час. І не зробило це українське керівництво. Народ старався, бо працював і відстоював свої права на київському майдані. Ми не дарма сиділи у в”язницях.
І все таки я вважаю, що Україна буде незалежною, хоча все українське бойкотується.
У День українського прапору в Українському театрі були проведені Урочисті збори в Одесі. Запросили людей з районів, але українські організації отримали лише по одному запрошенню. Я туди потрапити не могла. Чимало українців стояли біля порога...”, сказала Ганна Михайленко.
Багатолітній активіст товариства „Просвіта”, нині пенсіонер Микола Денисенко так само піддав критиці організаторів Урочистих зборів до Дня незалежності України проведених обласною державною адміністрацією.
„Виявилося, що організація була гіршою ніж за радянської влади. Тоді у першу чергу нагороджували трудівників, селян. А нині нагороди одержали лише начальники. І лише два чи три слюсарі. Інші – начальники та їхні заступники, прокуратура, суди. Ну це жахи. Свято якесь не наше...”, наголосив пан Денисенко.
Колишній політв”язень, член обласної організації Національної Спілки письменників України Олекса Різниченко був серед тих учасників свята які вірять у покращення життя у незалежній Україні вже найближчим часом. „Україна ще не  та про яку ми мріяли. Але, вона краща ніж та у якій мене судили у 1971 році”.
Олекса Різників вірить у світле майбутнє України. „Вона буде великою державою, гарною. У нас є яскраві люди. Кілька патріотів України нарешті відзначені цього року нагородами Героя України. Поки що українська влада працює на Україну краще ніж влада при Леоніді Кучмі це робила. Незалежно на усі ці тертя Україна буде українською”.
З нагоди річниці незалежності України квіти шани до пам”ятника Тарасу Шевченку поклади священики УПЦ Київського Патріархату, УГКЦ, Російської Православної Церкви за кордоном, Української Автокефальної Православної Церкви.
Священики УАПЦ о.Петро Мартьянов, о.Ярослав Бугринець та о.Анатолій Кореньков привітали зі святом усіх присутніх. А о.Олександр Бортнік (УАПЦ) відслужив 24 серпня у храмі Воскресіння Христового молебень за процвітання України.
Українська Православна Церква Московського Патріархату проігнорувала цей урочистий захід біля пам”ятника Кобзарю.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X