Новини
24.08.2006 Ющенко: Україна має стати європейською державою Президент України на Софійській площі в КиєвіПрезидент Ющенко виступив зі зверненням до українців з нагоди 15 річниці незалежності від Радянського Союзу і сказав, що країна стала вільною та демократичною.
Промовляючи на тлі золотих куполів однієї з найстаріших київських церков, президент сказав, що минуле України було важким, але тепер вона повинна стати європейською державою.

У цей день у 1991 році Верховна Рада прийняла Акт про проголошення незалежності України.

Відзначення 15 річниці розпочалося урочистим молебнем у Софії Київській за участі перших осіб держави.

Промовляючи біля Собору святої Софії, президент відзначив головні досягнення українського народу за 15 років незалежності, серед яких зокрема виділив економічне зростання і здійснення курсу на європейську інтеграцію.

Президент наголосив, що альтернативи державній мові в Україні не буде

Президент Ющенко також висловив сподівання, що голодомор 32-33 років в України буде визнано актом геноциду.

Президент Віктор Ющенко у своєму виступі з нагоди 15 річниці незалежності сказав про свій намір ініціювати прийняття нових законів, спрямованих на боротьбу з корупцією. Пан Ющенко висловив сподівання, що Верховна рада підтримає його законопроекти.

Змінені плани святкувань

Промову разом з іншими посадовцями та гостями слухав також премєр-міністр Янукович, який не захотів розповідати журналістам про свої враження від президентського виступу.

Лідер української опозиції Юлія Тимошенко оприлюднила вітальну заяву в день незалежності в якій застерегла, що останнім часом до влади прийшли люди, яким, "чужі ідеї вільної та незалежної України".

Голова Верховної Ради Олександр Мороз виступить у ефірі Першого національного телеканалу о 19 годині.

Годину по тому у Софії Київськфій розпочнеться урочисте прийняття за участі перших осіб держави, депутатів верховної Ради та іноземних дипломатів. Концерт та вуличні акції , а також святковий феєрверк скасовані.

Вони мають відбутися 26 серпня. Зміни до плану святкування внесені через жалобу за загиблими у катастрофі російського літака, який розбився у вівторок неподалік Донецька.

Альтернативним до офіційного стало святкування у Гуляй-Полі Запорізької області.

Там предастваник мистецького андеграунду зібралися на свято під назвою “День Незалежності із Махном”.

Серед присутнiх на урочистостях до Дня незалежностi України був i Предстоятель УАПЦ, митрополит Київський i всiєї України, Блаженнiйший Мефодiй.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X