Новини
25.08.2006 Ющенко пообіцяв визнати Голодомор геноцидом Президент України Віктор Ющенко пообіцяв збереження в Україні української мови як єдиної державної та закликав Верховну Раду визнати Голодомор в Україні актом геноциду українців. Про це він сказав у своїй промові на Софійському майдані у Києві з нагоди 15-ї річниці незалежності України.

«Українське суспільство хоче, щоб влада поважала національну пам’ять. Тому вже сьогодні я ініціюю продовження національного круглого столу про історичне примирення і порозуміння. Я вірю, що у найближчі місяці новообрана Верховна Рада України здійснить свій обов’язок перед Українським народом і законодавчо визнає Голодомор в Україні актом геноциду проти нашої нації. Перед Урядом, відтак, стоїть чітке завдання забезпечити зведення у Києві Меморіалу жертвам Голодомору до 75-х роковин трагедії», — заявив Глава держави.Він пообіцяв, що Україна і надалі буде унітарною та соборною. «В Україні немає і не буде альтернативи українській мові як мові державній та мові офіційного спілкування. Це мова нашої свободи. Але жоден громадянин не відчує дискомфорту у праві говорити рідною мовою, жити чесно і заможно на українській землі», — пообіцяв Ющенко.

На думку Глави держави, український народ вітатиме утворення єдиної помісної Української православної церкви, яка «займе своє місце за круглим столом інших церков і релігій».

Окрім того Ющенко зазначив, що «за волі народу курс нашої держави на членство в Європейському Союзі та НАТО буде здійснено».

На фото Президент України Віктор Ющенко та його дружина Катерина оглядають иставку «Голодомор», присвячену штучному голоду в Україні в 1932-33 роках. Фото — прес-служба Глави держави.

"ОБОЗРЕВАТЕЛЬ"
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X