Новини
29.08.2006 Рекорд 'Гінеса' з вишиванками у Рівному Більше трьох тисяч людей у вишиваних сорочках в річницю Незалежності України зібралися на головному майдані Рівного.

Таким чином тут відзначили свято і встановили новий український рекорд.

3298 – таким є новий рекорд України і, очевидно, світу. Саме стільки людей у вишитих сорочках зібралося в одному місці в один час. Для встановлення рекорду до Рівного прибули жителі практично всіх районів області та інших регіонів. Серед них і група людей з Донеччини. Вік рекордсменів різний – були й маленькі козаки у візочках, і багато молоді, і старше покоління.

Представник національного проекту «Книга рекордів України» Ігор Підчібій вважає, що не бачив красивішого і патріотичнішого рекорду.

Для офіційної реєстрації рекорду необхідно виконати певні вимоги. Згідно з ними створили спеціальну комісію, у складі якої були етнографи та працівники музею. Вони слідкували за «справжністю» вишиванок – футболки з намальованим орнаментом не враховувалися.

Автор ідеї акції – директор місцевої ФМ-радіостанції «Трек» Галина Кульчинська каже, що над організацією дійства працював весь її колектив.

За словами етнографів, подія мала важливе значення для них, адже тут були і найдорожчі в Україні сорочки, і одяг, виготовлений українцями Аргентини. Траплялися також сорочки, вишиті ще до Другої світової війни, і навіть у 19 столітті.

Завідувач відділу етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею, член комісії Алла Українець каже, що нині існує близько ста технік вишивання. Найскладніша – вишивання бісером, притаманне майстриням Буковині. Таку вишиванку можуть виготовляти протягом року. Над звичайною потрібно працювати кілька місяців.

За інформацією Бі-Бі-Сі
www.ukrnationalism.org.ua
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X