Новини
29.08.2006 Одеська громада греків стурбована долею церкви ОДЕСА – Одеська обласна громада греків з подивом і занепокоєнням дізналася про перейменування Свято-Троїцької (Грецької) церкви у Свято-Троїцький собор без визначення (Грецький) і про зникнення меморіальних плит з фасаду храму. Про це йдеться у зверненні, направленому Одеському міському голові Едуарду Гурвіцу та депутатам Одеської міськради, – повідомляє Ігор Столяров.

«Не менше ми були здивовані і відчули душевний біль, коли прочитали про те, що храм, який побудували наші предки, начебто «побудували для греків». З тексту випливає, що «дехто» побудував храм «для греків», а не грецька громада Одеси. Це викривлення історичного факту, який завдає болю душам нащадків тих греків, які на власні кошти побудували цей храм, жертвували на його внутрішнє вбрання, дарували храму будинки, які його оточують, служили тут священнослужителями і таке інше.

Храм імені Святої Трійці був закладений греками наприкінці 18 століття. Його освятили весною 1808 року. Церква стала усипальницею Великомученика Еллади Патріарха Григорія П’ятого, визначного мецената Одеси Григорія Маразлі. На підтримку Грецької церкви Святої Трійці грецька діаспора всіх поколінь жертвувала великі грошові суми.

Настоятель храму Віктор Петлюченко є Почесним членом обласної громади греків. Одного разу нам вже завдали нищівного удару, коли храм, був переданий з Олександрійського подвір’я у володіння Московському Патріархату, і ми залишилися без грецького священнослужителя. Навіщо ж завдавати нового болю спробою викривлення історичного факту щодо участі греків у становленні та розвитку храму? Чим греки заслужили це?

Ми задоволені тим, що наша церква одержала статус собору, але не можемо змиритися з тим, що хтось прагне стерти з пам’яті майбутніх поколінь історичний внесок грецької діаспори в Одесі.

Розуміння у цьому питанні з боку митрополита Агафангела ми не знайшли. Депутат Одеської облради митрополит Агафангел досить дивно турбується про історичну правду і відновленні православних святинь міста – одні захоплює силою, історію інших, як грецького храму, піддає викривленню. І це можна розцінювати так, що у грецької громади храм відібрали на користь Московського Патріархату.

І якщо священнослужитель такого високого рангу вирішує, незважаючи на відокремлення церкви від держави, суміщати церковну діяльність з діяльністю політичною, тобто радянською, тоді діяти він має, не порушуючи конституційних прав виборців”.
Грецька громада прохає мера Одеси і депутатів міськради зробити все можливе для повернення храму його історичної назви і відновити на фасаді храму меморіальні дошки грецькою та російською мовами.

«Ми сподіваємося, що депутатський корпус міськради поставиться до нашого прохання з належною увагою і відновить історичну правду», – йдеться у зверненні.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X