Новини
31.08.2006 В Одесі пам”ятають трагедію з пароплавом „Адмірал Нахімов” В Одесі сьогодні згадували жертв трагедії на пароплаві „Адмірал Нахімов”. Минуло двадцять років, але і сьогодні на очах свідків трагедії, рідних загиблих з”являються сльози. Пам”ять прокручує кожен кадр тих сумних днів.

Ця сумна історія розпочалася двадцять років тому 31 серпня в Одесі. Маргарита Ставрова збирала сина у черговий рейс. Пароплав „Адмірал Нахімов” був одним із флагманів Чорноморського пароплавства. Ніхто не очікував, що побачення з рідними  для більшості членів екіпажу та пасажирів буде останнім. Минуло двадцять років, але син досі вважається таким що зник без вістки.Його не знайшли серед жертв. Мати ще вірить – „він повернеться” і щороку їздить до російського міста Новоросійська у бухту де сталася трагедія.  Двадцять років вона чекає. Саме на її прохання та багатьох інших рідних жертв трагедії в Одесі, на території морського порту, встановлений пам”ятний знак, який нагадує про події у Новоросійську.

Голова українського представництва міжнародної організації „Місія Морякам”, з центром у Великій Британії, капітан далекого плавання Олександр Сорокін розпочинав свою трудову біографію саме на пароплаві „Адмірал Нахімов”. На його думку, найбільшою таємницею трагедії, яка сталася десять років тому, є відповідь на запитання - скільки саме людей загинули під час катастрофи на тодішньому флагмані ЧМП.

Олександр Сорокін:
„Часто йдеться про 423 загиблих. Але, тоді це розслідування проводили з ініціативи радянських органів влади. Вони робили все щоби поховати „кінці у воду”.
Ми знаємо, що крім членів екіпажу і пасажирів на пароплаві були багато членів родин, яких взяли на борт жодним чином це не зафіксувавши. Навіть були так звані „зайці”. Тобто, коли йдеться про певну таємницю вона полягає саме у реальній кількості загиблих. Але, навіть без цих даних – це найбільша катастрофа на Чорному морі”.

І цього року у екуменічній, єдиній такій у Східній Європі, морській каплиці Святого Архистратига Михаїла в Одесі за жертв трагедії на пароплаві „Адмірал Нахімов” молилися священики Української Автокефальної Православної Церкви, Української Греко Католицької Церкви та Римо Католицької Церкви.   

На  панахиді були і представники влади. Начальник управління внутрішньої політики міськради Наталка Чайчук повідомила, що у Новоросійськ відбув „караван пам”яті”. Його учасники покладуть квіти на місці трагедії. Квіти ввечері були покладені і в Одеській затоці. Вшанування завершилися вечором пам”яті

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X