Новини
04.09.2006 Уряд буде сприяти розвитку Одеси Оперный театр ОдессаПро це на пресс конференції в Одесі заявив віце-прем”єр України з соціальних та гуманітарних питань Дмитро Табачник. Урядовець брав участь у святкуваннях з нагоди Дня міста. Організацію і проведення святкування, в інтерв”ю  місцевим журналістам, він назвав вдалими. „Одесити довго готувалися до свята. І навіть злива не зіпсувала настрою”.

Під час перебування в Одесі віце-прем”єр провів кілька робочих зустрічей та ознайомився з болючими для причорноморського міста проблемами.

Дмитро Табачник повідомив, що нині діючий український уряд вирішив повернутися і активізувати реалізацію кількох раніше діючих  програм спрямованих на підтримку розвитку причорноморського міста. Серед них програма комплексного соціально-економічного розвитку Одеси на 2005 – 2015 роки. У згаданому документі йдеться про перспективи розвитку комунального господарства, системи освіти, водопостачання, енергозабезпечення, впорядкування забудови історичної частини міста. Саме наступного року розпочинається важливий етап реалізації програми, яка передбачає і створення в Одесі не менше 25 тисяч нових робочих місць щороку та залучення додаткових інвестицій у розвиток соціально-економічної інфраструктури. Мова йде про необхідність реконструкції міської інфекційної лікарні (за спільної участі державного та місцевого бюджетів), будівництво обласної інфекційної лікарні з відділенням для ВІЛ інфікованих та госпису для хворих СНІДом, туберкульозом. До  реалізації програми  комплексного соціально-економічного розвитку Одеси на 2005 – 2015 роки планується залучити основні міністерства і відомства України.

Віце-прем”єр повідомив одеським журналістам, що цими днями уряд поставив крапку у тривалому протистоянні навколо долі інституту сухопутних військ Збройних Сил України. Ухвалене рішення враховує інтереси Міністерства оборони України, Міністерства освіти, Одеської облдержадміністрації та обласної Ради. Отож, вирішено погодитися з пропозицією Міноборони і Міносвіти щодо реорганізації Одеського інституту сухопутних військ шляхом приєднання до Одеського національного політехнічного університету і створення у його складі військового інституту. Постанова перебачає, що майно, земельні ділянки, споруди, учбова база Одеського інституту сухопутних військ залишаються у державній власності. Кабінет міністрів створив спеціальну комісію, з представників різноманітних міністерств та відомств, яка проведе інвентаризацію майна військових.
Міністерство оборони погодилося з рішенням зберегти в Одесі військовий вищий навчальний заклад. Серед планів є утворення в Одесі і ліцею з посиленою військовою підготовкою. „Таке рішення ухвалили, на мою думку, із врахуванням інтересів Одеського регіону. Враховані побажання усіх сторін конфлікту”, сказав Дмитро Табачник.
 
Оперный Театр ОдессаНа прес конференції проведеній у малому залі міськвиконкому стало відомо, що нинішній уряд зверне увагу і на проблемне питання фінансування завершення реконструкції знаного у цілому світі Одеського театру опери і балету. За словами віце-прем”єр-міністра України з гуманітарних та соціальних питань Дмитра Табачника, нині уточнюється сума необхідна на проведення завершальних робіт. „Суми є різними. Місцева влада прохає трохи більше, називаючи цифру біля 70 мільйонів гривень. Експерти Міністерства архітектури і будівництва корпорації „Укрреставрація” кажуть про те, що за умови виділення приблизно 50 мільйонів гривень у нас є усі можливості повністю завершити реконструкцію театру”.

Дмитро Табачник особливо наголосив, що буде прохати український уряд погодитися і з проханням місцевої влади позитивно і оперативно вирішити питання щодо зміни кордонів Одеси у бік зростання. „Я схильний вважати, що у цьому питанні, на одеському прикладі, немає місцевого чи регіонального перебільшення. Ця проблема справді є найважливішою. Кабінет міністрів буде ініціювати її розв”язання таким чином щоби розширити кордони Одеси і забезпечити повноцінний розвиток унікального мегаполісу нашої країни”.

Урядовий високопосадовець, під час спілкування зі ЗМІ, висловив своє ставлення і до проблеми, яка найчастіше виникає саме напередодні кожної виборчої кампанії в Україні. Йдеться про статус російської мови в Україні. Дмитро Табачник сказав, що радикальна зміна мовного статусу без зміни Конституції  нині не можлива. Уряд буде захищати сфери використання  російської та інших національних мов на національному рівні та шукатиме платформу, яка відповідатиме Європейській хартії регіональних мов і не буде руйнувати існуючий конституційний устрій. Тим часом, вища і середня освіти в Україні, за словами пана Табачника, „не можливі без фундаментального знання державної української мови. Це відкриє шлях молоді східних, південних регіонів до найкращих університетів України = київських, львівських...”

Дмитро Табачник позитивно оцінив результати роботи нинішньої Одеської міської влади. Нинішній віце-прем”єр міністр України х соціальних та гуманітарних питань не був у причорноморському місті більше двох років. Зміни на краще його вразили.
Він особливо відзначив нинішню якість одеських міських автошляхів. За статистикою, якою володіє урядовець, за час керівництва міського голови Едуарда Гурвіца у розвиток Одеси надходить більше інвестицій, активізувалося будівництво, триває реалізація важливих для міста програм.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X