Новини
04.09.2006 Храм УАПЦ в Одесі відвідали судові виконавці ОДЕСА – Суддя Суворівського району Одеси відмовився взяти до уваги апеляцію, подану настоятелем кафедрального собору УАПЦ Юрія Переможця о.Анатолієм Кореньковим на рішення суду згідно з яким громада УАПЦ має повернути споруду храму Юрія Переможця Українській Православній Церкві Київського Патріархату. Протистояння довкола храму триває вже кілька років. Колишня громада храму УПЦ КП та його настоятель вирішили у повному складі перейти до Української Автокефальної Православної Церкви. Це і стало причиною суперечок.

За повідомленням Ігоря Столярова, 1 вересня до храму Юрія Переможця прийшла група судових виконавців із Суворівського району Одеси, які кілька годин займались тим, що описували храмове майно. Вони наголошували на тому, що вірні УАПЦ мають звільнити храм до 6 вересня 2006 року. Керівник групи судових виконавців відмовилася спілкуватися з кореспондентом РІСУ і навіть повідомила присутнім священикам, що у разі наближення до неї журналіста вона «викличе охорону».

Адміністратор УАПЦ в Одесі і області о.Володимир Клебан назвав «відвертим порушенням чинного законодавства та безчинством» факт відмови судді та виконавчої служби Суворівського району міста брати до уваги апеляцію з боку настоятеля кафедрального собору Української Автокефальної Православної Церкви в Одесі. Він пообіцяв цими днями надати усі документи, що стосуються судових суперечок, до Кабінету міністрів України (відділу, який відповідає за релігійні питання ) та Верховного Суду України.

Настоятель кафедрального собору УАПЦ в Одесі о.Анатолій Кореньков вважає, що нинішні події в Одесі є порушенням прав вірних Української Автокефальної Православної Церкви на чесний суд і справедливе рішення. На його думку, події навколо храму Юрія Переможця «відбуваються не без тиску з боку єпископа УПЦ Київського Патріархату Якова (Макарчука)».

Судових виконавців Суворівського району Одеси та їхню охорону супроводжували представники Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Вірні УАПЦ заявили про намір далі захищати свої права на храм і провести мирні акції протесту біля приміщення Суворівського районного суду Одеси. «У разі потреби ми готові вдатися і до безстрокового голодування», – сказав о.Анатолій Кореньков.

http://www.risu.org.ua/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X