Новини
04.09.2006 День міста в Одесі проведений як ніколи вдало Тетяна ФедіркоУ цьому переконана заступник Одеського міського голови Тетяна Федірко. Свідчать про це, на її думку, передусім, численні відгуки одеситів і гостей міста.

Як повідомила вона на брифінгу, що відбувся 4 вересня у малому залі міської ради, з усіх запланованих заходів, незважаючи на складні погодні умови, відбулися практично усі.
Вона особливо відзначила мужність авіаторів, які таки піднялися у повітря і на учасників святкування з неба впали пелюстки живих троянд.
В рамках святкування в Одесі працювали три виставки і фестивалі. Серед них найбільше зацікавлення у одеситів і гостей міста викликала виставка квітів на Приморському бульварі, фестиваль обласних фольклорних колективів на Театральній площі, вже традиційний рок фестиваль „Пікейні жилети”.
А гала-концерт на Потьомкінських сходах зібрав до 30 тисяч глядачів, які прийшли під парасольками, щоби висловити повагу рідному місту та побачити улюблених естрадних виконавців.
Вперше в історії свята проведений і міжнародний шаховий круїз, який відбувся у напрямку Одеса –Стамбул, Стамбул – Одеса. Пароплав з учасниками круїзу прибув до українського причорноморського міста 2 вересня.

Заступник Одеського міського голови Тетяна Фідірко запросила одеситів 10 вересня о 15:00 прийти на Думську площу, де відбудеться театралізоване шоу „Гра у живі шахи”.

Серед учасників цьогорічних свят, з нагоди 212 роковин від Дня заснування Одеси, брали участь делегації з  десяти країн світу. Це, зокрема, мешканці міст – побратимів і партнерів - Генуя, Кишинів, Йокогама, Лодзь, Регензбург, Стамбул, Відень, Ларнака, Брест, Гданськ, Таллін.
Посольства іноземних держав були представлені 23 країнами (загалом 46 осіб). Це, серед інших, представники посольств Австралії, Австрії, Білорусії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Ізраїлю, Іспанії, Киргизстану, Латвії, Литви, Молдови, Росії, Румунії, Польщі, Словенії, Туреччини, Узбекистану, Хорватії, Чехії, Чилі, Швеції, Естонії. З них 12 Надзвичайних і Повноважних послів.
Доволі представницькою була і делегація членів Міжнародного чорноморського клубу.
Одеська діаспора була представлена письменником Аркадієм Львовом (США), Яковом Маніовічем (Ізраїль), Регіною Тульчинською, Євгеном Теклевським.

Тетяна Фідірко повідомила одеським журналістам, що досить представницькими були і делегації з різних регіонів України. Серед почесних гостей були віце-прем”єр України Дмитро Табачник, народний депутат України Володимир Яворівський, лідер парламентської фракції Соцпартії Василь Цушко, представники одинадцяти українських муніципалітетів та обласних державних адміністрацій.

2 вересня 2006 року у пологових будинках Одеси народилися тридцять три дитини. Їхні батьки одержали подарунки від міського голови Едуарда Гурвіца. Не залишились без традиційних подарунків до Дня знань і всі сім тисяч одеських першокласників.
Міська адміністрація вже працює над планами святкування Дня міста 2007 року. „Ми прагнемо, щоби кожного року одесити бачили щось нове. Будемо думати над тим що запропонувати мешканцям міста. Спробуємо врахувати зацікавлення усіх одеситів”, сказала заступник Одеського міського голови. Вона не виключила, що у 2007 року в рамках свята в Одесі, крім естрадного та рок концертів, організують і фестиваль оперного мистецтва.  

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X