Новини
05.09.2006 Апеляцію від вірних УАПЦ в Одесі суд таки прийняв
У другій половині дня 4 вересня у Апеляційному суді Одеської області у настоятеля Кафедрального Собору Української Автокефальної Православної церкви Юрія Переможця, о.Анатолія Коренькова таки прийняли апеляцію на рішення Суворовського району Одеси від 10 травня 2006 року, згідно з яким вірні УАПЦ мають повернути приміщення храму Українській Православній Церкві Київського Патріархату.

Виконання судового рішення мало відбутися сьогодні, 5 вересня. Згідно з апеляцією його перенесли на п”ятницю, 08 вересня.

о.Анатолій вважає рішення судді Суворовського району Одеси Віталія Бузовського „несправедливим, таким що ухвалене під тиском та порушує права вірних УАПЦ”.

Настоятель Кафедрального Собору УАПЦ в Одесі заперечив обвинувачення висловлені на його адресу прес секретарем УПЦ КП, ігуменом Євстратієм, на сторінках всеукраїнської газети „Комерсант Ъ”.

За словами о.Анатолія, „прохання про прийом громади УПЦ КП храму Юрія Переможця у лоно  Російської Православної Церкви за кордоном 1 вересня 2004 року написав не я а тодішній настоятель храму о.Валентин Баблюк. Він прохав єпископа РПЗц в Одесі, єпископа Агафангела зберети усі його нагороди та відзнаки надані Патріархом Філаретом. Він провів збори і підписав протокол. Але, в останній момент передумав і залишився в УПЦ КП. Ми володіємо оригіналом цього звернення... Після такої зради ми втратили до нього довіру”.

о.Анатолій не погодився і з закидом ігумена Євстратія, який стверджує, що „до УАПЦ переходять священики, які бажають уникнути дисциплінарних покарань в УПЦ КП”.  Протоієрей Анатолій Кореньков наголошує, що „УПЦ КП в Одесі на часі подумати про мораль власних священиків. Зокрема, о.Валентин Баблюк у храмі займався тим, що продавав власноручно виготовлені, за його словами, ліки. Їх назви вражають. Це „Мазь Лаура” (для самозадоволення), „Сок Іоанна Богослова”(енергетична ковдра).  Люди приходили до храму для зцілення своїх душ, а їм пропонували купити „для зцілення” ось так звані „ліки”. Адже, лише Бог зцілює наші хворі душі”.

о.Анатолій стверджує, що його перехід та  громади храму Юрія Переможця  до УАПЦ був викликаний цілком твердим бажанням повернутися у лоно Української Церкви. „Про спроби уникнути будь яких покарань тут не йдеться”.

„УПЦ КП вже забирав храм у нашої громади. Це тривало від 4 січня 2005 року до 5 квітня 2006 року. Коли ми повернулися побачили у приміщенні храму бруд, Не було чим дихати. Територія навколо була повністю занедбана. Чорного кольору була навіть Чаша Для Святих Дарів. Натомість, ми побачили кімнату обладнану о.Валентину для прийому людей на так звані „зцілення”. Там ми побачили різноманітні каміння, якими він „зцілював”...”, розповів настоятель Кафедрального Собору УАПЦ.
   
Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X