Новини
09.09.2006 У храмі Святого Андрія Первозванного в Одесі відбулося перше Богослужіння ОДЕСА — Перша Божественна Літургія відбулася у храмі Святого Андрія Первозваного, розташованого в приміщенні колишньої бібліотеки Одеського Аграрного університету. Про це агентству «Репортер» повідомив голова Союзу православних громадян (СПГУ) України Валерій Кауров. Він відзначив, що це Богослужіння стало першим за 85 років запустіння храму, що був раніше університетською бібліотекою. Тепер храм повернули Одеській духовній семінарії.

У літургії взяли участь близько 70 осіб, у тому числі й ректор семінарії архимандрит Євлогій, який очолив Богослужіння.

«Сьогодні були нагороджені грамотами митрополита Одеського й Ізмаїльського Агафангела УПЦ (МП) понад 40 осіб – православних віруючих, які взяли участь у недавніх подіях молитовного стояння за храм і Церкву, що й сприяло його поверненню», – підкреслив Валерій Кауров.

Він відзначив, що в цей час стосунки представників Православної Церкви та ректора Аграрного університету є цілком коректними.

Так, керівництво вузу щодня пропускає в храм, приміщення колишньої бібліотеки, 20 чоловік для проведення церковних служб.

Валерій Кауров підкреслив також, що вже підготовлено кошторисну документацію на проведення ремонтних робіт у тім приміщенні, куди «переїдуть» книги університету.

«Представники керівництва вузу спілкувалися з цього питання із заступником губернатора Одеської області Борисом Звягінцевим, який підтвердив, що на найближчій сесії облради буде обговорюватися питання про виділення 300 тис. грн.., для ремонту і перевезення навчальної літератури», – відзначив він.

Довідка: Віруючі УПЦ (МП) зайняли приміщення колишнього храму Святого Андрія Первозваного, що перебуває в будинку Одеського Сільськогосподарського університету, вимагаючи від вузу його звільнити. «Ми пішли на такі дії, оскільки віруючі намагаються повернути храм уже не один рік. Для цього є відповідні документи – право власності, оформлене на Одеську митрополію, а також наказ обласного апеляційного суду й рішення господарського суду міста Києва. З боку університету жодних дій щодо звільнення приміщення не було, були різні відмовки з боку вузу. Затягалося це все, як нам пояснювали, труднощами перенесення бібліотеки під час навчального року», – повідомив Валерій Кауров. Він відзначив, що за дорученням Одеської єпархії УПЦ (МП), судовими процесами протягом 6 років займався Борис Киндюк, який є зараз мером міста Роздільна.

http://www.reporter.com.ua/cgi-bin/view_material.pl?mt_id=26634
http://www.risu.org.ua/ukr/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X