Новини
13.09.2006 Православна монахиня – найкращий український християнський журналіст 2006 року ОДЕСА — Голова Національної Спілки журналістів України Ігор Лубченко вручив настоятельці одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Української Православної Церкви, депутату Одеської міської ради, матушці Серафимі (Шевчик) відзнаку – Кращий християнський журналіст 2006 року, — повідомляє Ігор Столяров. Вона є автором п’ятнадцяти книжок на теми історії і сьогодення України та православ’я в Україні.

При врученні відзнаки матушка Серафима назвала її „високою нагородою”. „Наше завдання – сказала вона, — донести правду до усіх громадян України. Якщо будемо перебувати постійно у „високих сферах”, ми будемо все далі від реального життя і народу. Є теми, які у цей бурхливий час, турбують кожну людину. Однією з таких тем є голодомор”.

Настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря в Одесі повідомила, що у Національній Спілці журналістів України особливо відзначили її книжку „Піст від диявола”. Праця над книжкою, виданою з благословення Митрополита Володимира, тривала більше двох років. За цей час авторка уважно вивчила багато архівних документів, спогадів людей, які надходили до Одеси з усіх єпархій в Україні.

„Ми говоримо не лише про голодомор 1932- 33 років. Нажаль, під час роботи над книжкою, я не мала відомостей про ще один – четвертий голодомор в Україні, який відбувався у роки окупації. Вже коли я працювала над темою про Велику вітчизняну війну – я побачила, що ця трагедія мала великі масштаби. Наприклад, у Харкові та інших великих містах України була масова загибель людей від голоду. Одеську область тоді це горе оминуло. Слід віддати належне історичній правді. Ми повинні відкрито дивитися в очі своєму минулому, не прикрашаючи і не політизуючи його”, — сказала матушка Серафима.

Вона повідомила, що нині працює над новою книжкою, присвяченою пам’яті святителя Димитрія Ростовського.

В ексклюзивному інтерв’ю для РІСУ настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря зазначила, що українська влада „має більш виважено підійти до питання викладання християнської етики у освітніх закладах”.

„У нас справді багатоконфесійна країна. Слід вивчити конфесійну ситуацію у регіонах України. Не вирішеним остаточно є і проблема підготовки фахівців для викладання християнської етики. Без відповіді поки що залишається і наступне питання – де освітяни отримуватимуть необхідні для викладання нового предмету знання”, — зауважила матушка Серафима.

На її думку, „самі Церкви ще не готові до таких змін, адже дотепер тривають суперечки на цю тему. Католики, приміром, кажуть, що християнську етику мають викладати їхні фахівці, які вже отримали досвід під час роботи у західному регіоні України. Але, сам факт дискусії на цю тему є корисним. Християнська етика може стати дорогою до примирення між різними конфесіями”, — наголосила лауреат відзнаки найкращий християнський журналіст 2006 року.

http://www.risu.org.ua/ukr/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X