Новини
14.09.2006 Проект „Свобода руху” стартував в Одесі Учасники презентації проекту14 вересня в Одесі стартував всеукраїнський благодійний проект „Свобода руху”. Він спрямований на підтримку дітей хворих дитячим церебральним паралічем. Організатором проекту є Представництво в Україні французької фармацевтичної компанії „Бофур Іпсен Інтернасьонал” за підтримки регіональних реабілітаційних центрів.

Благодійний     тур „Свобода руху” крім Одеси відбудеться у Тернополі, Донецьку і завершиться великим „круглим столом” у Києві у вересні-жовтні 2006 року. Його учасники акцентують увагу на проблеми дитячого церебрального паралічу, продемонструють нові методи лікування та передадуть реабілітаційним центрам гуманітарну допомогу.

Всеукраїнський благодійний проект складається з благодійного туру, Інтернет сайту та гарячої телефонної лінії.

Тур спрямований на привернення уваги  суспільства і держави до актуальної проблеми своєчасного  та адекватного лікування  і реабілітації хворих дітей, адже за умови відсутності необхідної допомоги церебральний параліч здатен зробити з дитини інваліда, який не здатен обслуговувати самого себе. При своєчасному лікуванні – дитина стає повноцінним членом суспільства.

Вже нині кожна друга – третя дитина на 1000 новонароджених  в Україні є хворою на церебральний параліч. Зареєстровані більше 22 тисяч хворих. Медики вважають цю проблему серед найгостріших, яка потребує термінового втручання.

На думку одного з учасників проекту, киянина Віктора Шафранського – „слід враховувати не лише фізичні страждання дітей, але і психологічне перевантаження дітей”.

Що ж до уваги з боку держави Віктор Шафранський додав:
„Я вам повинен сказати, що нині в Україні відсутня система державна система компенсації, яка зараз є на Заході. Зараз у оточуючих нас країнах пішли шляхом компенсації вартості лікування. Я сподіваюся, що ми перебуваємо на початку цього шляху”

Учасникам благодійного туру, за їх словами, є що запропонувати батькам дітей хворих на церебральний параліч.
„Він може запропонувати найбільш ефективний на сьогоднішній момент спосіб лікування ДЦБ. Це лікування за допомогою препарату „Деспорт”, який вже більше шести років представлений на українському ринку. Накопичений позитивний досвід лікування дітей у Києві, Донецьку, Тернополі, Одесі, Львові, Євпаторії”.

В Одесі учасники всеукраїнського благодійного проекту ознайомилися з роботою Центру реабілітації дітей хворих на ДЦП.

Головний лікар центру Віроніка Михайленко повідомила, що за 10 років його роботи, процес реабілітації пройшли більше 16 тисяч дітей не лише з Одеси і області, але і з усіх інших областей України, багатьох країн колишнього Радянського Союзу. Центр є недержавною організацією, а лікування тут проходять безкоштовно. Саме силами Одеського міського Центру реабілітації цими днями у світ видана книжка про нові методи лікування дитячого церебрального паралічу.
Саме тепер, за телефоном 8-800-50-300-30 , в Україні працює гаряча лінія, завдяки якій батьки у різних областях України мають можливість дізнатися до сучасні методики лікування дитячого церебрального паралічу.

Серед учасників презентації проекту „Свобода руху” поширили звернення до Президента України Віктора Ющенка від батьків дітей хворих на ДЦП. Вони прохають главу держави сприяти вирішенню питання про включення до державного бюджету на 2007 рік  видатків на закупівлю ліків  для хворих на дитячий церебральний параліч з розрахунку 4000 гривен на одну дитину.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X