Новини
19.09.2006 Президент України обіцяє сприяння розвитку Одеси і області Президента України Ющенко в ОдесiПрезидента України під час його візиту в Одеську область очікувало справжнє дійство. Своєю красою регіональний фестиваль національно-культурних товариств „Бессарабія 2006” у місті Болград вразив багатьох. Не випадково Віктор Ющенко висловив сподівання на те, що нинішній керівник обласної державної адміністрації приділить у своїй роботі особливу увагу збереженню культур і мов багатьох націй, що мешкають нині  в регіоні.
Глава держави поставив на перше місце і тему реалізації економічних проектів покликаних сприяти відродженню Українського Придунав”я. Мова йде про активне використання його транспортних і транзитних можливостей.

Віктор Ющенко наголосив на необхідності використання концепцій морських воріт держави, ключових дорожнього і повітряного вузла.

„В Одеській області цілком можливо задіяти надзвичайно багато проектів. Саме тому місцевій владі слід надати динамізму своїм рішенням, які стосуються головних регіональних проектів. Інвестор має відчувати, що тут йому комфортно, що тут тримають слово, що тут не працює корупція і хабарі. Влада має бути відповідальною”, сказав Президент України. Він закликав регіональну владу вже тепер працювати над планами розвитку регіону у 2007 році.

Глава держави назвав справжньою загрозою для Одеси і області темпи поширення  ВІЛ- СНІДу і наголосив на необхідності розробити ефективні кроки протидії цьому негативному явищу. Це ж стосується і теми безпритульності, „явища яке не красить цей край”.  

„На мій погляд, ми сьогодні маємо дуже великий шанс мати гармонізовану політику в центрі і на місцях у стосунках між владою, мати чітку уяву про пріоритети розвитку наступних років. Влада має уважно прислухатися до потреб громади. Влада і громада повинні бути партнерами”, вважає Віктор Ющенко.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Іван Плачков повідомив, що сподівається на підтримку держави у питаннях залучення інвестицій для відродження сільського господарства і промисловості регіону. Під час розмови з главою держави він за торкнув і проблеми відродження виноробства , діяльності каналу Дунай-Чорне море” та підтримки сільського населення.

Перший заступник Одеського міського голови Анатолій Ворохаєв вважає, що візит Президента України дозволить вирішити і чимало проблемних питань з якими нині зустрічається громада причорноморського міста. ”Хоча особистої зустрічі з главою держави у мене не було, я вважаю, що поїздка ця буде корисною і для одеситів. Ми завжди раді бачити Віктора Ющенка в Одесі, запрошували його на святкування з нагоди Дня міста, але і під час ось таких поїздок  вдається багато”, наголосив перший віце-мер Одеси.

Під час нетривалого брифінгу для журналістів, проведеному у райцентрі Болград, Одеської області, Віктор Ющенко пояснив і останні кадрові зміни, що сталися у Секретаріаті Президента. За його словами, нині в Україні наближається етап формування режиму ефективної співпраці на рівні трикутника – Президент, Верховна Рада, Уряд. „Для цієї функції потрібні інші люди. Ці люди мають знати правила таких стосунків і здатними їх творити. На нові завдання має прийти нова команда. Україні потрібні інші носії нової політики”.

Голова Секретаріату Президента України Віктор Балога наголосив, що бачить своїм завданням на новій посаді забезпечити усі напрямки роботи глави держави. Він пообіцяв надавати необхідне сприяння і питанням реалізації різноманітних проектів економічного та інвестиційного розвитку Одеси.  

Ти часом, Президент України не підтвердив і не спростував інформацію про можливі кадрові зміни у Раді національної безпеки і оборони України. „Це буде другим етапом. Зараз моя мета – повноцінно сформувати апарат Секретаріату Президента. Я думаю, що сьогодні – завтра ви будете свідками Указів, які залучать до роботи надзвичайно цікавих фахівців, які, я переконаний, принесуть важливий внесок у формування новітньої української політики”.

Віктор Ющенко піддав критиці і нещодавні заяви голови українського уряду Віктора Януковича у Брюсселі і наголосив на незмінності стратегічного курсу країни – на вступ до Європейського Союзу і НАТО. „Я переконаний, що ніхто не нав”яже Україні дискусії щодо нової концепції  безпеки. Україна чітко визначилася у своїх європейських інтеграційних прагненнях.

Я сумую з приводу заяв зроблених прем”єр-міністром. Але, хотів би нагадати, що управління зовнішньою політикою країни здійснює Президент. Уряд, у відповідності до Указів Президента і існуючих Законів, здійснює реалізацію цього курсу.
Україна не повинна забувати, що у Європі перебувають наші друзі і наша політика європейських прагнень повинна розглядатися не як політика проти когось. Мова йде про захист національних інтересів”.

Віктор Ющенко закликав державних чиновників усіх рівнів „не  повертатися до політики останніх років, коли весною ми крокуємо до однієї концепції інтеграції, а взимку до іншої. І це призводило до того, що Україну почали зневажати та не розуміти у її основах курсу”.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X