Новини
25.09.2006 Переможцем виборів мера Одеси у 1998 році Едуарда Гурвіца визнали тепер і у Кіровоградському облсуді Эдуард ГурвицКіровоградський обласний суд, у стінах якого вісім років тому тривало протистояння навколо результатів виборів Одеського міського голови, знов повернувся до розгляду цієї резонансної „одеської справи”.
Тоді, у 2002 році, головним фігурантом скандальних подій був суддя Володимир Яковлєв який, на підставі подання Руслана Боделана, 6 травня 1998 року скасував перемогу Едуарда Гурвіца на виборах мера Одеси не взявши до уваги навіть той факт, що тодішній фаворит виборчих перегонів переміг своїх суперників на сімдесят тисяч голосів. Сам суддя пізніше, в інтерв”ю ЗМІ, визнавав, що права Едуарда Гурвіца були порушені, але лише тепер ці слова набули юридичного підтвердження.

Як повідомив кореспонденту радіо „Свобода” заступник голови Президії адвокатського об”єднання „Одеська обласна колегія адвокатів” Йосиф Бронз, „минуло вісім років, але переважна більшість одеситів пам”ятають, яким чином були порушені їхні права і як проігнорували волевиявлення міської громади.
У 2006 році були зібрані усі необхідні докази, невідомі суду на момент розгляду справи. Саме цей факт надав підстави Едуарду Гурвіцу  звернутися до того ж Кіровоградського обласного суду із заявою про перегляд раніше ухваленого рішення. Колегія суддів Апеляційного суду Кіровоградської області ухвалою  від 7 липня  2006 року задовольнила заяву Едуарда Гурвіца  і скасувала рішення Кіровоградського обласного суду від 6 травня 1998 року”.

Після того як Руслан Боделан та його представники повторно не з”явилися на судове засідання 21 липня 2006 року, ухвалою Апеляційного суду  Кіровоградської області його скарга про визнання недійсними виборів Одеського міського голови 29 березня 1998 року залишена без розгляду.

Як йдеться в ухвалі Апеляційного суду Кіровоградської області:
 „Ухвалою колегії суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Кіровоградської області від 7 липня 2006 р. Скасоване, за нововиявленими обставинами, рішення Судової колегії в цивільних справах Кіровоградського обласного суду від 6 травня 1998 p., прийняте у справі за скаргою Боделана Руслана Борисовича про визнання недійсними вибори Одеського міського голови 29 березня 1998 р.
Справа за скаргою Боделана Р.Б. призначена до розгляду на 14 липня 2006 р.
У призначений час заявник не з”явився. Про час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому порядку.
Розгляд справи було відкладено на 21 липня 2006 р.
На зазначену дату Боделан Р.Б. повторно не з”явився. Про причину не повідомив.
Таким чином колегія суддів вважає, що заявник повторно не з”явився до суду без поважних причин.
Суд постановляє ухвалу про залишення позову (скарги) без розгляду, якщо належним чином позивач (заявник) повторно не з'явився на судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Колегія суддів судової палати, -
УХВАЛИЛА:
Скаргу Боделана Руслана Борисовича про визнання недійсними вибори Одеського міського голови 29 березня 1998 р. залишити без розгляду”.

„Ухвала суду вступила у законну силу. Термін її касаційного оскарження закінчився. Можна цілком впевнено сказати, що у цій справі поставлена остання крапка.  
Виправлена, хоча і через вісім років, помилка суду має величезне моральне значення і дозволить зберегти втрачену у багатьох людей віру у перемогу справедливості”, підсумував заступник голови Президії адвокатського об”єднання „Одеська обласна колегія адвокатів” Йосиф Бронз .  

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X