Новини
25.09.2006 Про перспективи вступу до СОТ говорили в Одесі 25 вересня в Одесі проведений семінар на тему: „Вступ України до СОТ: Перспективи та виклики для малого та середнього бізнесу”. Його організаторами стали Одеська обласна державна адміністрація, Міністерство економіки України та Український Центр міжнародної інтеграції.

Семінар відкрив перший заступник Голови Одеської облдержадміністрації Борис Звягінцев. На його думку, проведення семінару є надзвичайно важливим, якщо врахувати той факт, що Україна стоїть нині на порозі вступу до Світової організації торгівлі і Одеська область є серед стратегічних регіонів України, через який проходить значна частина зовнішно-економічних надходжень, транзитних перевезень.
Борис Звягінцев вважає, що вступ України до СОТ активізує діяльність багатьох підприємств регіону, зокрема, Одеського припортового заводу. Щоправда, існує і кілька ризиків, які найбільшою мірою стосуються сільського господарства та переробних підприємств.
Борис Звягінцев:
„Відкриття українського продуктового ринку може призвести до напливу більш дешевої продукції. До цього ми маємо бути готовими.
Сільські товаровиробники опиняться у невигідному становищі через відсутність сучасних технологій”.

Ще одна учасниця семінару, Голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України, народний депутат України Ксенія Ляпіна у своєму виступі сказала, що Одеса є містом найбільш готовим до вступу України до СОТ, бо саме тут чимало підприємців вже працюють за світовими стандартами, в умовах конкурентної економіки.

„ Я знаю, що саме в Одесі є перші українські підприємці, які розпочинали свою діяльність у ті часи коли будь яку приватну ініціативу називали не інакше як спекуляцією. У цьому місті формувався малий і середній бізнес. І ті хто вижив та зумів розвинути свою справу – вони вже є елементом світової економіки. Існуючі в Україні побоювання перед перспективою стати гідним учасником світових процесів – цілком зрозумілі, бо ми пройшли дуже короткий час і відчуваємо себе певною мірою „державою – підлітком”. Нам хочеться мати великі перспективи, але ще є побоювання.
Запобігти цим страхам можливо наданням достовірної інформації про те як живуть наші колеги, малі і середні підприємці, у інших країнах. Таким шляхом ми якнайшвидше знімемо усі побоювання”, сказала Ксенія Ляпіна.

Ще один учасник семінару – начальник юридичного відділу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємства Леонід Гавва в інтерв”ю Голосу Америки висловив переконання,  що малий і середній бізнес України вже готовий до вступу до Світової організації торгівлі.
„Малий і середній бізнес в Україні нині більшою мірою пов”язаний з торгівлею і імпортом. Лише близько 8 відсотків малих і середніх підприємств займаються виробництвом. Для цієї категорії необхідна буде певна державна підтримка, але і вони будуть здатні швидко пристосуватися до умов СОТ .
Слід ще врахувати той факт, що на сьогоднішній день Україна більш ніж на 80 відсотків вже працює за умовами СОТ. Залишилося ще прийняти у Верховній Раді 16 законодавчих актів і підписати протоколи з двома державами. Тобто, Україна вже працює в умовах СОТ і формальний вступ суттєво стан справ не змінить”.

Начальник юридичного відділу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємства Леонід Гавва вважає, що відповідь на запитання – чи вступить цього року Україна до Світової організації торгівлі залежить виключно від Верховної Ради України.

Експерт Програми розвитку комерційного права  при Міністерстві торгівлі США Дмитро Скринька зазначив, що українська сторона має зробити все необхідне для максимальної поінформованості суспільства про мету і завдання Світової організації торгівлі.

Серед питань, які обговорюють нині учасники семінару в Одесі, є і такі:
-    Вступ України до СОТ як приорітет державної політики,
-    Переваги і ризики членства в СОТ для економіки області,
-    Інформаційне забезпечення вступу України до СОТ,
-    Вступ до СОТ: очікування українських регіонів.

В рамках семінару проведений і круглий стіл на тему „Членство України в СОТ: нові проблеми чи нові можливості?”.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X