Новини
24.11.2004 Керівники християнських Церков, місій та учбових закладів Одеси і Одеської області звернувся до співгромадян.

«Останні кілька днів наш народ переживає бурхливі події, що були викликані повідомленнями про попередні результати виборів Президента України. Учасниками акцій протесту по всій країні стали сотні тисяч наших співвітчизників різних суспільних слоїв та віку, значну частину з яких, однак, складає молодь. В ці дні до нас звертаються віруючи наших спільнот з питанням, як вони повинні оцінювати ці події. Тому ми, керівники християнських конфесій і місій міста Одеси та області, вважаємо своїм пастирських обов’язком звернутися до вас, дорогі співгромадяни, з тим щоб висловитись с цього приводу. Бо Господь вимагає від нас, щоб слово наше було: “‘Так-так’, ‘ні-ні’. А що більше над це, то те від лукавого (Мт 5:37).
Ця вимога нашого Господа змушує нас однозначно, без лукавства визнати: так, передвиборча кампанія перебігала несправедливо, а результати народного волевиявлення  були масово сфальшовані.  Таке знущання над гідністю і правами людини, що створена за образом Божим,  образило почуття людей і вивело їх на вулицю. Сьогодні ті хто причетні до такої фальсифікації повинні покаятись у своїх діях і визнати свій гріх. Як каже премудрий Соломон “Оцих шість ненавидить Господь, а ці сім – то гидота душі Його: очі пишні, брехливий язик, і руки, що кров неповинну ллють, серце, що плекає злочинні думки, ноги, що сквапне біжать на лихе, свідок брехливий, що брехні роздмухує, і хто розсіває сварки між братів” (Пр 6, 16-19).
Церква завжди була, є і залишатиметься з народом – як в часи радості, так і в часи випробувань. Серед цього народу є люди, які підтримали як одного, так і іншого кандидата виборчих перегонів. Однак всі вони становлять наш єдиний український народ. А тому ми, як пастирі, не почуваємо права впливати на політичний вибір наших громадян, а залишаємо цю справу вашої совісті. Бо сьогодні межа поділу пролягає не через Схід і Захід нашої держави, не через політичні уподобання частин нашого народу. Межа проходить через серця кожного з нас. Цією межою є гріх. І кожен з нас має відповісти на питання: перейде він цю межу і стане на сторону гріха або буде відстоювати правду. Розсудливо керуйтеся Господньою порадою: ’“По їхніх плодах пізнаєте їх” (Мт 7:16).
Ми звертаємось до наших віруючих із гарячим закликом постити і молитися про мир в нашій державі. Ми закликаємо нашу паству, дорогих одеситів та весь український народ відстоювати правду, зберігати єдність і громадянський мир, дотримуватися Конституції і законів України, не допускати насильства. Пам’ятайте, що не в силі Бог, а в правді, що Він є заступник і помічник покірних (пор. Юдит 9, 11).
Ми звертаємося особливо до керівників і працівників силових структур і військових. Ви також є частиною народу України і дітьми Божими. Пам’ятайте про це. Сьогодні в ваших руках є зброя. Тому на вас лежить особлива відповідальність. Не допустить пролиття крові! Не беріть на душу тяжкого гріха вбивства людини! Бо цар Давид говорить: “Отож беззаконня зачне нечестивий, і завагітніє безправ’ям, - і породить неправду. Він рова копав, і його викопав, і впав сам до ями, яку приготовив, - обернеться зло його на його голову, і на маківку зійде його беззаконня!” (Пс 7, 15-17).
Ми переконані, що мешканці Одеси та області, як і цілий народ України мудро і з честю пройде сьогоднішні випробування.
Істина – непереможна!
Закликаємо на всіх вас Боже благословення. 

єпископ Броніслав (Бернацький)
єпископ Одесько-Сімферопольський Римо-Католицької Церкви
Тесленко А. І.,
єпископ ЄХБ незалежних Церков на півдні України
Бакала  А. В.,
старший пресвітер Одеського обласного управління УХЄЦ,
 голова  Духовної ради християн Одеської області
Бобинін В. П.,
Релігійне Управління
Об’єднаних Євангельських Реформатських Церков України
Зильковский Б. В.,
старший пресвітер ЄХБ в Одеської області
Крученюк С. Н.
старший пресвітер ХВЄ в Одеської області
Касталян В. Н.,
старший пастор церков Адвентистів сьомого дня по Одеської області
отець Олександр Смерчинський
економ Одесько-Кримського Екзархату УГКЦ
Март’янов П. К.
пастор Об’єднаної Української Методистської Церкви “Святий Шлях”
Зленський В. П.,
пастор ЄХБ, голова ЄвангельскогоАльянсу Церков м. Одеси
капитан далекого плавання Сорокін О. В.
голова Міжнаціональної благодійної місії «Місія – Морплавцям»
академік Крижановський Р. О
ректор Християнського Гуманітарно-Економічного Університету

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X