Новини
25.09.2006 Бездіяльність керівництва порту загрожує Одесі техногенною катастрофою? В Одесі триває протистояння керівництва державного підприємства „Одеський морський торговельний порт” з міською владою навколо питання реалізації концепції розвитку порту.  Міська Рада запропоновану концепцію відхилила і вимагає її доопрацювання із врахуванням інтересів міської громади.
Вимоги ці, на думку багатьох місцевих експертів, є цілком слушними. Ще не реалізувавши плани розбудови порт створив для багатьох одеситів нестерпні умови для життя. Особливо страждають мешканці житлових будинків розташованих у історичному міському районі „Пересип” де якість повітря від постійного пересування і простоювання тут вантажних автомашин, які прямують у напрямку порту, не витримує критики. Але, як стало відомо, від перевантаження вантажівками міських вулиць навколо  торговельного порту страждають і чимало знаних в регіоні стратегічних підприємств. Вони пишуть листи зі скаргами до управління Державтоінспекції, але навіть працівники ДАЇ схоже не здатні вплинути на існуючий критичний стан справ. Водії вантажівок, побачивши машини ДАЇ, зачиняють свої авто і зникають у невідомому напрямку...
Про це розповів присутнім транспортникам на Координаційній нараді при голові облдержадміністрації виконувач обов”язків начальника Державної автоінспекції в Одеській області Валерій Колодуб.
„Проблема скопичення вантажних машин в районі Пересипу загрожує техногенною катастрофою. На вулицях, які межують в портом, подекуди неможливо проїхати навіть машинам оперативних рятувальних служб. На сьогоднішній день керівництво порту не поспішає з утворенням терміналів де б простоювали вантажні автомашини, а працівники ДАЇ не можуть повною мірою вплинути на існуючий стан справ.
Це надзвичайна проблема. Ми щодня маємо там проблеми з пересуванням транспорту. Тисячі людей не можуть вчасно потрапити на роботу. Це, без сумніву, є результатом значних економічних збитків для міста і держави в цілому. Не зрозуміло чому керівництво порту і перевізники не можуть знайти порозуміння і організувавши диспетчерську службу не заважати руху транспорту”, сказав виконувач обов”язків начальника Державної автоінспекції в Одеській області.
Валерій Колодуб повідомив, що  днями  зі Служби безпеки України до обласного управління ДАЇ надійшло офіційне повідомлення про те, що внаслідок перевантаження вулиць Одеси в районі порту вантажними автомашинами паралізованою є робота підприємств життєво важливих для функціонування Одеси і області. До ДАЇ, на „телефон довіри” скаржаться і тисячі одеситів. Листи зі скаргами надійшли з таких підприємств як Лукойл, Одесгаз, Одеська теплоелектроцентраль, багатьох інших.   
„ Нас попередили про те, що у випадку надзвичайної ситуації і виникнення проблем під час прибуття туди сил МНС, відповідальною за це буде державна автоінспекція. Нас це турбує. Крім того ми розуміємо, що десятки вантажних автомашин не лише псують екологію міста. Мають місце відверті порушення санітарних норм. Крім цього, виникають проблеми з безпекою руху”.
 Виконувач обов”язків начальника Державної автоінспекції в Одеській області вважає, що „коли мова йде про забезпечення життєдіяльності підприємств і безпеки міської громади – жодні аргументи переважити не можуть”.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X