Новини
26.09.2006 Керівництво порту не хоче курортного статусу Одеси?

Порт ОдессаЗбори проведені 25 вересня у виставковому залі морського вокзалу нагадали більшості спостерігачів минулі компартійні часи. Тут вам і автобуси, які звозили на місце події учасників заходу, і люди з гаслами зручного лише керівництву порту змісту...

Захід оголосили присвяченим обговоренню концепції розвитку Одеського морського торговельного порту. Щоправда, вони були більше схожі на ініційований п.Павлюком лікбез для представників місцевого самоврядування та чергову спробу пропіаритися для політичних сил – аутсайдерів виборчих перегонів березня 2006 року.

Запрошених сюди депутатів та заступника Одеського міського голови Михайла Кучука схоже ніхто слухати і не збирався. Їм заважали виступати вигуками з місць. Інформація про те, що до відхилення попередньої концепції розвитку порту нинішній склад міської Ради жодного відношення не має – на настрої присутніх у залі не вплинула.

Організатори зборів не мали особливого бажання обговорити і концепцію розвитку, бо зміст її нового проекту, який надійшов до мерії лише 12 вересня, не бачив жоден з учасників дійства. Її навіть не зачитали перед присутніми. Натомість, випадами на адресу міської Ради була наповнена резолюція ухвалена не, як це прийнято, після обговорення проблемного питання– а ще на початку зборів...

Автори резолюції дійшли навіть до того, що піддали сумніву  курортний статус Одеси. Вони твердили, що тривалість екскурсій старовинними вулицями причорноморського міста не може перевищити дві години, а ще: „за кліматичними умовами Одеса ніколи не зможе порівнятися з Ялтою, Кримом та Сочі”.

Заступник Одеського міського голови Михайло Кучук у своєму виступі повідомив, що керівництво Одеського порту дотепер не відселило жодної з 26-ти сімей, які мешкають на вулиці Одарія і життя яких стало нестерпним від перенасичення у цьому районі вантажних машин, які прямують у напрямку порту. Домовленість про необхідність відселення існувала і порт з цим погодився, але „віз і нині там”... Не вирішеним залишається і питання про будівництво портом естакади, яка б дозволила звільнити центральну частину міста від вантажівок.
„Порт і міська влада ніколи не мали розбіжностей у питаннях що і як робити для розвитку Одеси в цілому. Сьогодні проблема полягає виключно у наявності недоопрацьованої належним чином документації. Проблему намагаються штучно перетворити у політичну. Твердять навіть про те, що керівництво міста не дає порту розвиватись. Дайте нам документацію. Ми повинні її розглянути. Там має бути і екологічна експертиза...”, сказав у виступі перед присутніми Михайло Кучук.

Депутат Одеської міської Ради Олександр Кравець висловив подив з приводу організації обговорення концепції розвитку порту. „Мене дивує поведінка деяких портових керівників. Ми звикли, що лише за підсумками проведених зборів чи обговорення народжується певний документ чи резолюція. Сьогодні все перевернули з ніг на голову. Вже на початку зборів у прокурорському тоні прочитали документ про те  які погані депутати Одеської міськради і таким чином заклали грунт для нашої сьогоднішньої розмови.
Вас вводять в оману з першого дня обговорення концепції. Вам хтось сказав, що в Одеській міській Раді депутати чи міський голова проти того щоби розвивався порт. Нічого подібного немає і не було. Одеська міськрада позитивно ставиться до розвитку будь якого підприємства, тим більше такого як порт”.

Олександр Кравець запевнив, що доопрацьований проект концепції розвитку порту буде уважно обговорений у депутатських комісіях міськради і у разі відсутності зауважень – отримає на сесії гідну оцінку.

На думку ще одного депутата міськради Георгія Селянина, „присутність на обговоренні перспектив розвитку порту депутатів різних рівнів свідчить про те, що представники місцевого самоврядування готові не лише слухати, але і чути трудовий колектив та керівництво порту. Саме тому за ініціативи міського голови Едуарда Гурвіца була утворена робоча група, яка має детально розібратися у ситуації що склалася. Особисто я не бачу жодного конфлікту між працівниками порту і депутатами міськради, які представляють людей які живуть в місті, бо і портовики є перш за все одеситами”.  

У необхідності врахування, під час реалізації різноманітних проектів, інтересів міської громади присутніх намагались переконати Секретар міськради Олександр Прокопенко, керівник юридичного відділу міськради Андрій Іванський.

„Власне кажучи, обговорення концепції розвитку порту ми так і не почули. Конкретної розмови про те, що дасть місту побудова контейнерного терміналу, не відбулося. Нарешті, сидів повний зал портовиків. Що від реалізації цих планів отримають вони? Може зросте їхня зарплата чи збільшиться коло соціальної допомоги? Може на австрійському пляжі портовикам виділять безкоштовні кабінки для душу? Це не відомо. Відповіді на багато запитань ми не почули”, наголосив, підсумовуючи проведені збори, голова обласної організації Партії підприємців і промисловців Олег Нагаткін. За його словами, керівництво порту буде змушене шукати шляхи взаєморозуміння з місцевим самоврядуванням, бо останню крапку у вирішенні питання щодо концепції розвитку порту має поставити саме міська Рада.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X