Новини
05.10.2006 Одеська ТЕЦ нагадує сьогодні майданчик для зйомки фільмів жахів... Олексій СоляникНапередодні зими 2006-2007 років Одеська Теплоелектроцентраль залишається у жахливому технічному стані. Причина банальна. Державне підприємство запустили в дію ще 50 років тому і сьогодні, за оцінками фахівців, майже 90 відсотків обладнання є вкрай застарілим.

Не зайвим буде зауважити, що після проведеного ще у 80 роках минулого століття обстеження Одеської ТЕЦ вона була визнана недієздатною... Як наслідок, планувалося будівництво іншого надійного джерела енергопостачання – атомної теплової станції у Теплодарі, але сумновідомі чорнобильські події внесли свої корективи і від цих намірів тодішня влада відмовилася. Будівництво атомної станції заморозили і з часом ідея її альтернативності втратила свою актуальність.

Проблема критичного стану ТЕЦ не втратила своєї актуальності і нині. Вже п”ять років стабільно триває процес процедури її банкрутства. Дотепер не почутими у столиці залишаються і заклики розпочати процес передачі теплоелектроцентралі у комунальну власність.

Сьогодні 100 відсотків акцій підприємства належать Енергетичній кампанії України. Ще донедавна міська влада була не спроможна якимось чином впливати на процеси, що відбуваються на  Одеській ТЕЦ.  Ситуація трохи змінилася на краще лише після підписання цьогорічного Указу міністра палива і енергетики, яким утворений Антикризовий штаб покликаний сприяти підготовці Одеської теплоелектроцентралі до зими. До новоствореної структури увійшли фахівці Енергетичної кампанії України та представники Одеського муніципалітету. Відтоді місцева влада робить все можливе для забезпечення життєдіяльності державного підприємства. У 2005 році міська Рада виділила Одеській ТЕЦ 10 мільйонів гривень. На початку поточного року ця цифра сягнула понад три мільйони. Але, це ще не все. На минулій сесії міської Ради депутати змушені були схвалити рішення про виділення ще двох мільйонів гривень для погашення заборгованості теплоелектроцентралі перед акціонерним товариством „Одесагаз”.

Тим часом, держава тут є стороною, яка практично бездіє. За словами голови Антикризового комітету, виконувача обов”язків заступника Одеського міського голови Олексія Соляника, стан фінансування потреб ТЕЦ з боку власників не витримує жодної критики. „За інформацією якою я володію, бездіє і нинішнє керівництво Міністерства палива і енергетики. Складається враження, що усю відповідальність за можливий зрив опалювального сезону у згаданому міністерстві хочуть покласти на міську владу. Але, ми не залишимо таку поведінку міністерських чиновників без належного правового реагування. Чекаємо від них реальних дій. Енергетичній кампанії України слід зробити все можливе для посилення менеджменту Одеської ТЕЦ. Сьогодні ситуація на підприємстві залишається критичною. Сподіваємося що це побачить і державне керівництво”, сказав Олексій Соляник. Він не виключив, що у разі зникнення тепла у помешканнях одеситів,  для захисту їх прав міська влада може вдатися і до подання до суду позову проти Міністерства палива і енергетики.

Для повноцінного відновлення роботи Одеській ТЕЦ необхідне державне фінансування у розмірі 20 мільйонів гривень. Для належної підготовки до найближчої зими необхідні приблизно п”ять мільйонів. Лише у разі позитивного рішення  про фінансування теплоелектроцентраль матиме стабільне існування і одеські квартири будуть з теплом.

Олексій Соляник повідомив, що нині Одеський міський голова Едуард Гурвіц готує новий лист до українського державного керівництва. „Мова йде про тепло у помешканнях 300 тисяч одеситів. Країна не повинна закривати очі на те що тут відбувається. Маємо пам”ятати, що якщо на місцях, у територіальних громадах, зима пройде без пригод, відповідний стабільний імідж матиме і держава. Якщо тепла у квартирах все ж не буде – постраждає і імідж нинішнього уряду”, наголосив виконувач обов”язків Одеського міського голови.

Чиновник висловив переконання, що у разі надходження до Одеської ТЕЦ належної фінансової підтримки з боку держави буде реальна можливість уникнути зриву опалювального сезону.
„Якщо Міністерство палива і енергетики України буде діяти так само оперативно як і Одеська міськрада – тоді все буде гаразд. У іншому разі – може статися будь що...”.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X