Новини
09.10.2006 Марш УПА 14 жовтня - Звернення до Президента України Президенту України,
Головнокомандувачу Збройних Сил України,
п. Ющенку В. А.

14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці українська громадськість традиційно відзначає День Українського Війська, в тому числі і річницю створення Української Повстанської Армії – УПА. Ми переконані, що проблема державного визнання національно-визвольної боротьби ОУН-УПА за незалежність України має принципове значення для нинішньої української держави та українського народу. Цю проблему не слід штучно обмежувати часовими рамками ІІ Світової війни або підміняти надуманим питанням так званого “примирення” ветеранів ОУН-УПА з ветеранами совєтської армії та совєтськими партизанами, а тим паче з енкаведистами.

Реальне вирішення проблеми, пов’язаної з визнанням діяльності і збройної боротьби Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії та Української Головної Визвольної Ради (ОУН-УПА-УГВР) можливе в широкому контексті всієї національно-визвольної боротьби українського народу за державну незалежність протягом ХХ ст. (1900-1991 рр.). Саме такий розгляд цієї важливої соціально-політичної проблеми дозволить подолати негативні впливи колишньої колоніальної залежності України, очистить національний духовний простір від решток імперсько-совєтської ідеології і пропаганди та виявить перед цивілізованим світом дійсну правонаступність сучасної Української Держави від УНР-ЗУНР, Карпатської України, відновленої Української Держави 30 червня 1941 р., героїчної визвольної боротьби ОУН-УПА-УГВР в 1929-1959 рр., активних дій української діаспори та руху опору 60 х рр. ХХ ст. за відновлення української державності.

Державне визнання діяльності і збройної боротьби ОУН-УПА-УГВР стане політичною і моральною перемогою українського народу, патріотичних сил, утвердженням історичної справедливості.

За свою державну незалежність Україна заплатила високу ціну. Сотні тисяч героїв і героїнь, кращих синів і дочок України свідомо йшли на жертовну смерть під прапором національно-визвольної боротьби. Ці жертви не повинні стати марними, не поцінованими, не вшанованими в нинішній державі, де зростає нове покоління, що народилося вже в умовах свободи. Саме, Ви, пане Президенте, наголошували про “вшанування кожної краплі української крові”. Доведіть, що це не порожні слова.

Для державного визнання боротьби ОУН-УПА-УГВР є всі передумови. Рік тому Кабінет Міністрів України схвалив фаховий висновок робочої групи істориків Інституту історії НАНУ при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН-УПА, народними депутатами розроблено проекти Закону України Про статус борців за волю України.

Тепер слово за Вами, вельмишановний пане Президенте. Вимагаємо підготувати і видати Указ про державне визнання національно-визвольної боротьби ОУН-УПА за незалежність України і встановлення державного свята – Дня Українського Війська 14 жовтня.

Подальше зволікання з вирішенням проблеми ОУН-УПА-УГВР на державному рівні буде гальмує нормальний розвиток української державності, перешкоджає утвердженню українських національних цінностей в суспільстві і державі, загрожує реставрацією антиукраїнських, антидержавних сил і тенденцій.

Україна у нас одна! Україна понад усе!

Захист і утвердження національних пріоритетів в ній – прерогатива і обов’язок Президента України.

Слава Україні! Героям Слава!

Всеукраїнське братство ОУН-УПА
ОУН (р)
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
Українська національна асамблея (УНА-УНСО)
Бродівська міська рада, рішення від 29/09/06, за поданням фракції ВО "Свобода"
Молодіжний націоналістичний конгрес
Міжнародна громадська організація "Реформація"
Громадська організація "Патріот України"
Міжнародна Ліга "Матері і сестри - молоді України"

www.ukrnationalism.org.ua
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X