Новини
11.10.2006 У Міноборони і церковних колах дискутують питання про військове капеланство КИЇВ — Як уже повідомлялося, в Українській Греко-Католицькій Церкві створений відділ роботи із силовими структурами. У такий спосіб УГКЦ має намір проводити роботу з введення у військових частинах штатної одиниці священика. У самих силових відомствах підтримують намір Церкви, однак у конфесіях побоюються, що, коли проект з централізованого запровадження священиків у військові частини буде реалізований, виникнуть конфлікти. Про це повідомляє сайт «Комерсант».

Раніше УГКЦ ініціювала створення інституту військових капеланів, після чого голова військового відомства провів нараду з цього приводу з представниками усіх великих українських конфесій. Передбачалося, що капеланами можуть стати священики всіх конфесій. Крім того, міністр оборони видав директиву, що забезпечує і частково формалізує проведення релігійних обрядів в армії. Зараз в українських збройних силах не існує офіційного поняття «священик у військовій частині» і здійснення обрядів у деяких частинах проводиться на основі усних домовленостей з їх керівництвом. У великих конфесіях питаннями пастирської роботи у збройних силах займаються окремі священики.

У Міністерстві оборони говорять, що наразі нічого не знають про створення нової структури в УГКЦ. «На даний момент у нас є тільки позитивні відгуки про роботу православних священиків в Іраку і греко-католиків у Косово. Але зараз у відомстві вивчається питання про віросповідання особового складу збройних сил», – говорить прес-секретар глави Міноборони Андрій Лисенко. У відомстві заявляють, що мають намір централізовано ввести у військові частини священнослужителів, але, за словами пана Лисенка, про точні терміни мова поки не йде.

Тим часом, як сказано в повідомленні, із приводу питання про армійських священиків уже виникають розбіжності у самих Церквах. У православних конфесіях ініціатива УГКЦ викликала невдоволення. «Парафіян УГКЦ серед усіх віруючих – менше десяти відсотків, і останнє слово повинне бути за законом, армією і православними», – заявив прес-секретар Української Православної Церкви Київського Патріархату. Там вважають, що священик в армії повинен не бути військовослужбовцем, а підкорятися Церкві.

А в протестантських церквах уже побоюються, що введення інституту капеланства не обійдеться без конфліктів. «Наскільки нам відомо, рішення про віросповідання священика в тій або іншій частині будуть приймати її командири. В армії служать люди різних віросповідань, і як без конфліктів вирішити питання, не знає ніхто», – говорить пастир Союзу церков п'ятидесятників Юрій Кулакевич.

У мусульманських же громадах стверджують, що з ними з цього питання не радилися. Утім, на питання Ъ, чи виникають в армії конфлікти на релігійному ґрунті, у Міноборони відповіли, що «офіційно – ні». Утім, у військового відомства вже є досвід, коли в окремих частинах були священики різних конфесій. А в УГКЦ стверджують, що з початком роботи інституту військових капеланів в одній військовій частині зможуть працювати кілька священиків різних віросповідань.

kommersant.ua
risu.org.ua
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X