Новини
25.11.2006 Жертв голодомору згадали і в Одесі 25 листопада на Куликовому полі Одеси, за участю представників місцевих організацій Партії Реформи і Порядок, Української Народної Партії, Конгресу Українськимх Націоналістів, Соціально-Христианської партії був проведений мітинг пам”яті. На місці де донедавна височів пам”ятник Леніну запалали свічки та встановлений дерев”яний хрест жертвам голодомору.

Перед початком мітингу молебень за спокій душ загиблих у 1932 – 33 роках відслужили священики УАПЦ (о.Михайло Кушнір, о.Олександр Філіппов), РКЦ, УГКЦ та УПЦ КП.

У своєму зверненні до присутніх Благочинний УАПЦ в Одесі і Одеській області, о.Михайло Кушнір наголосив, що 25 листопада є справді скорботною датою для кожного українця. „Сьогодні ми звершуємо пам”ять страшного знущання над українським народом. Історія нам говорить, що якщо ми забудемо своє минуле воно обов”язково повернеться. Тому ми ніколи не повинні забувати тих трагічних днів і вимагати від української влади визнати голодомор 1932-33 років геноцидом проти українського народу. Соромом є те, що це витзнали багато країн світу а Верховна Рада України з цим зволікає”, сказав о.Михайло.
 
Голова виконкому Одеської обласної організації ПРП Вадим Поліщук переконаний, що прийшов час визнати факт організації голодомору 1932 – 33 років „проявом геноциду проти українського народу. На мою думку ганебною є реальність, яка полягає у тому, що вже п”ятнадцять років Україна є незалежною державою, але сумним подіям не дали належної оцінки”.

Лідер місцевої організації Української Народної Партії Андрій Пересуньмо у своєму виступі на мітингу закликав владу зробити все необхідне і встановити спеціальні пільги (надбавки до пенсії) для тих хто пережив голодомор 1932-33 років. Він висловив занепокоєння, що серед 450 народних депутатів України більшість не була здатна наполягти на вшануванні загиблих мільйонів співвітчизників. „Антикризова коаліція відверто прийняли бік офіційної Москви, яка заперечує факт геноциду українців. На наше переконання, це дає підстави стверджувати, що нинішній склад українського парламенту не є виразником українських національних інтересів і не має морального права продовжувати свою роботу. Урок історії, яким став голодомор, ми не повинні забути. Маємо його пам”ятати і робити виновки”.

Учасники  мітингу шани звернулися до Одеського міського голови Едуарда Гурвіца з проханням надати дозвіл на спорудження пам”ятника жертвам голодомору і політичних репресій. „Нехай цей пам”ятник нагадує Україні про страшні злочини комуністичного режиму, які мали можливість статися лише у тоталітарній країні. Нехай пам”ять про цілеспрямований геноцид українців, організований більшовицькою клікою, стане засторогою теперішньому та прийдешньому поколінням”, йдеться у зверненні.

Організаційне і фінансове забезпечення щодо проектування, виготовлення та монтажу пам”ятного знаку висловив готовність взяти на себе громадський фонд „Голодомор – Південь”.

Організатори вшанування провели хресний хід довкола Куликового поля. Освячений встановлений тут дерев”яний хрест.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X