Новини
02.12.2006 В Одесі з”явиться парк пам”яті жертв голокосту і погромівПро таке рішення депутатів Одеської міськради стало відомо 30 листопада під час чергової  сесії міськради.

Цього дня, біля будинку облради, де проходила чергова сесія, народних обранців та запрошених на сесію гостей зустрічали два пікети.

Кілька десятків молодих людей протестували проти можливої передачі ринку Малиновський” у власність групи „Примор”я”.

Учасники іншої акції, ініційованої проросійською організацією „Єдіноє отєчєство” і Союзом Православних громадян, заперечували можливість визнання в Україні вояків ОУН УПА. Агресивна поведінка учасників згаданої акції (спалення прапорів і портретів, заяви з запереченням голодомору як геноциду) швидше за все і стали однією з причин невдалого голосування за згаданий проект рішення.
Для його схвалення не вистачило кількох десятків голосів.

Сесія Одеської міської Ради 30 листопада розглянула чимало важливих для розвитку Південної Перлини питань.

Народні обранці, серед іншого, затвердили звіт  про виконання бюджету Одеси за 9 місяців  поточного року.

Згідно із затвердженим звітом, планові показники 9 місяців  по власних прибутках виконані на 113,3%, бюджетом додатково отримано 19 738,3 тисячі гривень. Збільшення надходжень у порівнянні  з відповідним періодом минулого року становить 70 192 тисячі гривень, або 171, 7%, що відбулося майже по всіх джерелах власних доходів.

Зацікавлення у присутніх викликала і концепція розвитку парків на території міста. Відтепер існуючі в Одесі парки будуть розподілені на дві категорії – меморіальні (які зберігають історичну пам”ять міста) та культури і відпочинку із збереженням існуючих на їхній території послуг.
 
На території колишнього другого єврейського цвинтаря Одеси планується створити парк жертв голокосту і погромів. Значна увага в Одесі буде приділятися парку „Преображенський”, який розташований на території колишнього першого християнського цвинтаря. Тут, зокрема, буде встановлений пам”ятний знак.
„Цей меморіальний парк має виховувати у наших співгромадян повагу до історії рідного міста. Відповідним чином має бути влаштована просвітницька робота. Саме на території колишнього першого християнського цвинтаря знайшли свій останній притулок багато  знаних одеситів”, сказав у своєму виступі начальник управління з питань культури та мистецтва Одеської міськради Роман Бродавко.

Депутатам і присутнім на сесії нагадали, що цього року Одеський міськвиконком дозволив проектування і будівництво знищеного за часів атеїстичного режиму у 30-ті роки минулого століття православного храму „В ім”я всіх Святих”, який буде відновлений саме на території парку „Преображенський”.

Народні обранці затвердили і міську Програму відтворення Одеського Кафедрального Спасо - Преображенського Собору на 2007-2008 роки. Знищений за часів існування СРСР храм вже восьмий рік відновлюється виключно на добровільні пожертви віруючих одеситів, керівників підприємств. Понад двадцять тисяч одеситів і підприємств взяли участь у реалізації цього проекту. Виконаний величезний обсяг робіт. Завершені сто відсотків загальних будівельних робіт. Вже освячений нижній храм. Необхідно лише належним чином завершити декоративні роботи у верхньому храмі Кафедрального Собору. Чорноморський православний фонд розробив  для цього відповідний проект, який вже затверджений. Як стало відомо, для завершення робіт необхідні 28 мільйонів гривень. Гроші у Чорноморському православному фонді сподіваються одержати з державного бюджету і цільових фондів. З міського бюджету гроші витрачатися не будуть.

Одеський міський голова Едуард Гурвіц у своєму виступі на сесії закликав добродійників фінансово  допомогти завершенню відродження Кафедрального Спасо-Преображенського Собору. Він висловив сподівання, що успішним буде відродження в місті і інших церковних споруд, зокрема, німецької лютеранської кірхи.

На сесії міськради внесли зміни до програми соціально-економічного розвитку Одеси. Вони поперебачать виділення керівництву Одеського зоопарку коштів у розмірі 595 тисяч гривень для фінансування заходів спрямованих на  профілактику і попередження пташиного грипу.

Ігор Столяров
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X