Новини
01.12.2006 „Насильницької українізації” в Одесі не існує „Сьогодні не існує жодних підстав для тверджень про те, що у освітніх закладах Одеси відбувається так звана „насильницька українізація”. Таку заяву в ексклюзивному інтерв”ю Радіо Свобода зробила  начальник управління освіти і науки Одеської міськради Наталка Савельєва. Вона взяла участь у проведеній 30 листопада сесії Одеської міської Ради.
Наталка Савельєва:
„Вже кілька років мова навчання у школах не змінюється. Жодних нововведень у минулорічній та цьогорічній програмах немає.
Сьогодні ми не виступаємо ініціаторами зміни мови навчання, але якщо батьки цього захочуть ми розглянемо такі заяви і бажана мова навчання буде врахована.
Сьогодні наші випускники шкіл здають вступні іспити українською мовою.
Треба зробити все можливе для того щоби підготувати дітей для зовнішнього незалежного тестування, яке так само відбувається українською мовою
Наші діти мають вступати до вищих навчальних закладів України не виступати проблем з володінням мови. Сьогодні українська мова є державною”.
Заяви про „насильницьку українізацію”в Одесі за сесії  міськради неодноразово оголошували окремі депутати від фракцій Партії регіонів та блоку Наталки Вітренко „Народна опозиція”.
Сьогодні в Одесі 36 відсотків шкіл з російською мовою навчання. Ще 22 школи практикують у освітньому процесі російську і українську мови.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X