Новини
02.12.2006 Учасники „Свічкової ходи” в Одесі закликали до толерантності
В Одесі щодня вірусом імунодефіциту інфікуються дві людини. Про це Радіо Свобода повідомив головний лікар міського центру  СНІД Віталій Новосвітний

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, в Одесі проведена „Свічкова хода”. Серед її організаторів – Одеський міськвиконком, обласна організація „Червоного хреста”.

Поспілкуватися з молоддю, яка зібралася цього дня на Грецькій площі Одеси, прийшли представники громадських організацій.

Перед присутніми виступив і священик Української Автокефальної Православної Церкви, о. Олександр Філіппов.

Саме Українська Автокефальна Православна Церква має сьогодні єдиний в Україні храм на території Одеського обласного стаціонару для ВІЛ інфікованих та хворих на СНІД.

Медики  офіційно виявили в Одесі близько 19 тисяч ВІЛ позитивних мешканців міста. За словами п. Новосвітного, міська влада робить все можливе щоби зупинити небезпечну для життя людини хворобу. Зростає і розмір фінансування передбаченого на реалізацію міської програми профілактики ВІЛ СНІДу (нині це майже 700 тисяч гривень).

Віталій Новосвітний наголосив, що сьогодні в Одесі мережа кабінетів міського центру СНІД дозволяє будь якому одеситу провести тестування на ВІЛ.


З  ініціативи міського управління охорони здоров”я 2007-й оголошений в Одесі роком первинної профілактики ВІЛ-СНІДу.

Організація Червоний хрест має намір продовжити реалізацію проектів під загальною назвою „Рівний рівному” спрямованих на молодь. Друга програма реалізується патронажними медичними сестрами, які обслуговують хворих СНІДом у термінальній стадії надаючи різноманітну допомогу на дому.
1 грудня проведенням „Свічкової ходи” Одеса приєдналася до 15 країн Європи, які на заклик Міжнародної Федерації „Червоного хреста”, проводять акцію солідарності з ВІЛ позитивними людьми.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X