Новини
04.12.2006 В Івано-Франківську назріває міжконфесійний конфлікт Принаймні так ситуацію розцінюють прихожани церкви Івано-Франківської УАПЦ втручання влади у реконструкцію церковної споруди.

Колишній Вірменський костел, теперішня «голуба церква», або Івано-Франківська УАПЦ є пам’яткою архітектури 1762 року, і відповідно, будь-які зміни у ньому мають чинитися відповідно до букви закону – стверджують Івано-Франківські чиновники.

Зокрема у недавньому листі головного управління туризму і культури Івано-Франківської облдержадміністрації на ім’я керуючого Івано-Франківським Єпархіальним Управлінням УАПЦ митрополита Галицького Кир Андрія вказано на конкретне нищення пам’ятки архітектури.

Проте «…роботи робляться кваліфіковано, згідно паспортизації, почалися з фотофіксації, а зараз йде розчистка. У мене є досвід роботи я реставрував франківський і Галицький вокзали. Тому можу запевнити, що жодних відхилень та неточностей ми не допустимо. Просто хочемо відновити те, що нам дісталося і що занепадає.

А щодо заяв владних структур про порушення законодавства, то нехай краще розкажуть, як ми зверталися ще до мера Шкутяка про допомогу і виділення коштів» – говорить виконавець робіт Валерій Довірак – член спілки художників із вищою художньою освітою.

Одного разу мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус сказав: «Я вже неодноразово заявляв, що наше місто – це міжконфесійна та міжнаціональна туристична перлина». Хотілося б, щоб цей конфлікт не псував таку гарну фразу.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X