Новини
05.12.2006 Представники Партії регіонів зустрілися із представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (оновлено) КИЇВ — 30 листопада 2006 року відбулася зустріч представників парламентської фракції Партії регіонів з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Під час неї сторони обговорили низку актуальних питань, які стосуються захисту суспільної моралі, духовно-морального виховання дітей і молоді, державно-конфесійних відносин в Україні, а також розвитку діалогу між парламентом і Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Про це повідомляють в Інституті релігійної свободи.

Від фракції Партії регіонів в зустрічі взяли участь: заступник лідера фракції Є.Кушнарьов та народні депутати Ю.Болдирєв і О.Бондаренко. Від представників конфесій в зустрічі прийняли участь: Патріарх Філарет (УПЦ КП), владики Митрофан і Августин (УПЦ), Патріарх Любомир (УГКЦ), митрополит Мефодій (УАПЦ), В.Нестерук (ВСОЄХБ), М.Паночко (ЦХВЄУ), В.Крупський (УУКЦАСД), Л.Падун (УХЄЦ), В.Горпинчук (УЛЦ) та уповноважені представники Об’єднання юдейських релігійних організацій України і Духовного управління мусульман України.

Як повідомляє прес-служба УГКЦ, під час зустрічі представники ВРЦіРО представляли різні аспекти церковно-державних стосунків. У ході дискусії Патріарх Любомир звернув увагу присутніх на тому факті, що це вже третя зустріч ВРЦіРО з провідниками Верховної Ради України (20 жовтня відбулась аналогічна зустріч з п. Олександром Морозом, а 24 жовтня – з п. Юлією Тимошенко та керівництвом фракції БЮТ у Верховній Раді України) та запропонував створити при Верховній Раді України робочу групу, до якої ввійшли б представники усіх фракцій Верховної Ради та члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.

Завданням такого органу було б представлення консолідованої позиції ВРЦіРО у Верховній Раді України та аргументоване пояснення суті і змісту прохань та пропозицій від релігійної складової нашого суспільства. Він також наголосив на першочерговій потребі доопрацювання та прийняття концепції державно-церковних відносин в Україні, як найбільш оптимального та неконфліктогенного шляху вирішення багатьох проблем у галузі взаємовідносин між Церквою та Державою в Україні. (Йдеться про документ, метою якого є визначення стратегії, принципів, напрямів і механізмів утвердження цивілізованих, демократичних форм співіснування Держави і Церкви в Україні та їх співпраці на паритетних засадах на благо суспільства).

Зі своєї сторони керівництво фракції запевнило членів ВРЦіРО про подальшу співпрацю для утвердження миру, справедливості та територіальної цілісності в Україні.

У коментарі для Прес-секретаріату Глави УГКЦ Патріарх Любомир наголосив, що такі зустрічі, окрім того, що стають нагодою для того, щоб інформувати представників законодавчої влади про біжучі проблеми життя членів Церков та релігійних організацій, дають можливість ознайомлювати народних депутатів із позицією ВРЦіРО у різних обставинах суспільного життя.

Нагадаємо, що у жовтні цього року ВРЦіРО в рамках налагодження діалогу з парламентом мала зустрічі з Головою Верховної Ради України О.Морозом та лідером парламентської фракції БЮТ Ю.Тимошенко.

www.risu.org.ua
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X