Новини
05.12.2006 Представники християнських церков Одеси зібралися у мерії Одеси
5 листопада учасники Координаційної Ради релігійно-світської злагоди розглянули чимало важливих для існування і розвитку християнських конфесій питань.
Вони одноголосно схвалили положення Ради, заслухали міських чиновників відповідальних за виділення землі під будівництво культових споруд.
 
Представники церков присутніх на засіданні (а це зокрема Українська Автокефальна Православна Церква, Українська Греко Католицька Церква, Німецька Євангелічна Лютеранська Церква, Російська Православна Церква за кордоном, УПЦ КП, Християни віри Євангельської, Пресвітеріанської реформатської церкви, представники Християнського гуманітарного економічного університету,  та інші) вирішили підготувати проект звернення до Кабінету міністрів України та Верховної Ради України з проханням на законодавчому рівні вирішити питання щодо надання релігійним конфесіям пільг під час сплати за землю і комунальні послуги. Звернення мають схвалити вже на найближчій подібній зустрічі.

Присутні підтримали пропозицію лідера Одеської обласної організації Міжнародної асоціації  релігійної свободи Валерія Савельєва і схвалили зміст звернення до Одеського міського голови Едуарда Гурвіца та депутатів Одеської міської Ради.

„На останній сесії міськради серед депутатів поширили звернення прес служби організації „Єдіноє отєчєство” у якому цілком неправомірно, від імені всієї православної спільноти міста, висловлена негативна оцінка управління внутрішньої політики міськвиконкому, лунали брехливі звинувачення і заклик звільнити з посади начальника управління Наталку Олександрівну Чайчук.
Ми, члени Координаційно-консультативної Ради релігійно світської злагоди при Одеському міському голові, представники більшості релігійних організацій міста, вважаємо за необхідне заявити, що саме з приходом до керівництва управління внутрішньої політики міськвиконкому п.Чайчук змінилося ставлення до релігійних і громадських організацій Одеси. Вони відчули турботу про них, зацікавлення у їхній діяльності з метою розвитку громадянського суспільства, утворення атмосфери яка сприяє міжконфесійному миру і злагоді. Реальністю стала участь релігійних організацій, за допомогою створеної Ради, в ухваленні рішень міськради, зокрема, у питанні фінансування за рахунок міського бюджету робіт у Спасо-Преображенському Соборі.
Політика нового керівництва міста, в тому числі управління внутрішньої політики, враховує об”активну реальність багатоконфесійності Одеси. Це відповідає Закону і відповідає інтересам усіх релігійних організацій міста.
„Єдіноє отєчєство” прагне нав”язати мешканцям і релігійній спільноті міста власну правду і власну систему цінностей. Вони не прагнуть до діалогу і співпраці. Їхня тактика – обвинувачення і конфронтація”, йдеться у зверненні.

Лунали пропозиції звернутися до Служби Безпеки України та органів прокуратури з проханням заборонити діяльність організації „Єдіноє отєчєство” та її лідера Валерія Каурова.

На думку присутніх, згадана організація займається „розпалюванням міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі”.

Його автори підтримали діяльність нинішнього керівництва управління внутрішньої політики Одеської міськради.

Учасників зборів благословили єпископ Німецької
Євангелічної лютеранської церкви України Георг Гюнч
та єпископ Одеський і Кримський Української Греко-Католицької Церкви, Владика Василь (Івасюк).

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X