Новини
07.12.2006 Пам'ятник Івану Франку відкрили у Одесі Перший на півдні України пам”ятник відомому українському письменнику і політику Іванові Франку сьогодні урочисто відкрито в Одесі. Ініціатива належить управлінню культури обласної державної адміністрації та одеській міській владі.

Управлінням культури і туризму облдержадміністрації  був проведений конкурс на кращий проект пам’ятника.. Пропозиція  скульптора Бориса Румянцева та архітектора Микити Румянцева визнана найкращою.
Бронзовий пам”ятник вилив Київський творчо-виробничий комбінат „Художник”.
На урочистостях з нагоди відкриття пам”ятника у Одесі  були присутні представники міської влади та обласної державної адміністрації, представники просвітницьких і громадських організацій, національно-культурних товариств.
Серед почесних гостей був і член Національної Спілки письменників україни поет Дмитро Павличко:
„Дуже високо оцінюю цей момент. Я вважаю, що з приходом Франка у Одесу тут обов”язково повіє європейським вітром. Це великий знак не лише український, але і європейський для цього міста”
Дотепер на честь Івана Франка в Одесі були названі одна з
міських вулиць та  бібліотека.


   
  Пам”ятник урочисто відкрили Голова Одеської облдержадміністрації Іван Плачков, перший заступник Одеського міського голови Анатолій Ворохаєв та поет Дмитро Павличко.
     Квіти шани до пам”ятника Каменяру поклали, крім представників влади, митрополит Одеський і Ізмаїльський УПЦ, Владика Агафангел, священики УАПЦ, РКЦ, УГКЦ, УПЦ КП.

Ігор Столяровдивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X