Новини
07.12.2006 Опалення в Одесі буде відновлено протягом найближчих кількох годин Олексій Соляник350 тисяч мешканців Одеси в ніч з 5 на 6 грудня залишилися без тепла через скорочення постачань газу місту. Як повідомив виконувач обов’язків заступника міського голови Олексій Соляник, „сьогодні ввечері теплопостачання у квартири одеситів буде відновленим”.

Опалення помешкань одеситів було тимчасово припинено після аварійного відключення від газопостачання двох котелень у міському житловому масиві „Таїрова”. Це сталося внаслідок різкого зниження тиску газу у мережі.

Виконувач обов’язків заступника міського голови Олексій Соляник наголосив, що „немає жодної” провини міської влади у критичній ситуації з газопостачанням в Одесі

„Відбір газу перевищив явно занижений ліміт, і відбулося разбалансування газопостачальної мережі. Цілком можливою була серйозна аварія. Для її попередження були відключені два великих споживача газу: котельні «Південна-1» і «Південна-2». Акціонерне товариство „Одесагаз”, яке є оптовим споживачем газу, в тому числі для теплопостачальних організацій, ще два тижні тому обмежило споживання газу на п’ятдесят відсотків. Саме тому ми були змушені надавати у квартири мешканців Одеси опалення, яке не відповідало нормі”, сказав Олексій Соляник.

Борги населення, на думку чиновника, не можна назвати причиною ситуації, що склалася, оскільки станом на 1 листопада боргів за газ у Одеси практично не було.
„Те, що керівництво «Одесгаз» називає боргом комунального підприємства «Теплопостачання м. Одеси»  - це вартість газу,  спожитого у листопаді.
Але, у нас немає практики попередніх платежів за газ.  Рахунки за спожитий у листопаді газ будуть виставлені найближчими днями, і лише тоді споживачі будуть за них платити. Це загальноприйнята практика, про яку знають і у «Одесгаз», і у НАК «Нафтогаз України», і у Кабміні. Якщо це криза розрахунків, тоді виникла вона не на міському рівні”.

Олексій Соляник зазначив, що у інших українських містах ситуація є значно гіршою.
„Незважаючи на те, що у більшості обласних центрів опалювальний сезон, враховуючи кліматичні розбіжності, розпочався раніше, їх борги теж лише зростають.                                                              У таких містах як Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, борги сягнули понад ста мільйонів гривень. Борг Києва перед постачальником газу становить 90 мільйонів гривень”.

Виконувач обов‘язків заступника Одеського міського голови повідомив, що наразі тиск газу стабілізувався і відключені котельні знов запрацюють протягом найближчих кількох годин.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X