Новини
12.12.2006 Вифлеємський вогонь прийде на Говерлу Цього року Вифлеємський Вогонь Миру передадуть в Україну 20 грудня

Вже багато рокiв поспiль до рiздвяних свят в Україну передають Вифлеємський Вогонь Миру. Коли ж вiн потрапить цьогоріч до українцiв? Де його зможуть взяти звичайнi громадяни?

Про це та iнше "Експрес" розпитав у голови львiвського осередку нацiональної скаутської органiзацiї "Пласт" Миколи Мозала.

-- Коли ж Вогонь буде в Українi?

-- 16 грудня вогонь передадуть у центральному соборi Вiдня. Того ж дня його вiддадуть на кордонi зi словаками полякам.
А 20 грудня вiн буде в Українi.

Ми плануємо кiлька акцiй, зокрема -- вогонь на Говерлi. З 20 по 23 числа вiн має потрапити до Києва, а звiдти -- на Пiвдень та Схiд України. А 4 сiчня вогонь у соборi Святого Юра, що у Львовi, передадуть осередкам у Львiвськiй областi, а члени цих осередкiв вiдвезуть його до церков регіону.

-- Яким чином його доправлятимуть цього року?

-- Це вже традицiйна процедура: з Iзраїлю його транспортують лiтаком. Мiж iншим, презентовано книгу, присвячено 20-рiччю
Вифлеємському Вогню Миру. У нiй є спогади пiлотiв, якi доправляли вогонь з Iзраїлю до Вiдня. Там є своя система, адже вiдкритий вогонь у лiтаку -- це небезпечно. Тож його перевозять у спецiальному вакуумному контейнерi з киснем.

Вся iдея поширення вогню -- це естафета. Торiк ми зробили спецiальнi лампадки з символiкою Вифлеємського Вогню. I так з
лампадки до лампадки його й передавали в країнi.

Має бути спецiальний догляд вогню, ставимося до нього дбайливо. Як тiльки переберемо його, то на збереження вiддамо до церков рiзноманiтних конфесiй. Всi зможуть запалити вогонь i вiднести додому.

-- Як довго цей вогонь має горiти в людей?

-- Сама iдея полягає в тому, щоб вiн горiв у наших домiвках на Святу вечерю, щоб усi почувалися єдиною родиною. А вже 7 сiчня його можна загасити. До речi, сама свiчка, яка горiла, зберiгає свою святiсть.

Олександра ГУБИЦЬКА, Експрес
www.expres.ua
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X