Новини
14.12.2006 Про права людини говорили у мерії Одеси

Пропонуючи 13 грудня зустріч з Одеським міським головою Едуардом Гурвіцем, Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммерберг мав за мету ознайомитися з точкою зору міської влади щодо стану справ з дотримання прав людини (інвалідів, безпритульних, в”язнів, ВІЛ інфікованих та хворих на СНІД, представників різних національностей та конфесій).  

Томас Хаммерберг виявив зацікавлення до системи роботи зі зверненнями громадян у міській Раді, приділив особливої уваги роботі „телефону довіри” міського голови. Едуард Гурвіц запевнив високопоставленого чиновника Ради Європи в тому, що особливо край прискіпливо ставиться до питання своєчасного реагування на звернення громадян, але особлива увага безперечно приділяється скаргам про можливі порушення прав людини.

Обговорено теми взаємин органів місцевого самоврядування і центральної влади. Гість особо цікавився взаєминами між одеситами різних віросповідань і національностей.
«Обговорені важливі для міста питання. Ми відчули зацікавлення і розуміння того, що Україна нині перебуває лише на початку шляху демократичних змін. Тут ми сподіваємось на підтримку світового співтовариства і більше розуміння проблем, існуючих в нашій країні», - повідомив Одеський міський голова Едуард Гурвіц.  

Під час бесіди, яка тривала більше години, йшлося і про перспективи будівництва нової сучасної в’язниці, але за межами Одеси.  Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммерберг висловив підтримку цих намірів.

„Свого часу  до одеської в’язниці, не зважаючи на протести місцевої влади, за рішенням тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, було спрямовано величезну групу засуджених,  хворих на СНІД. Незабаром отримали результат: Одеса опинилася на першому в Україні місці за кількістю інфікованих. Нині вона вже на другому місці, але нам від цього легше не стало. Я і далі переконаний, що в’язниці у центрі міста бути не повинно”, - наголосив Одеський міський голова.

Після візиту до Одеси пан Хаммерберг  відвідає  Київ для зустрічі з чільними українськими урядовцями. Отримана в Одесі інформація допоможе при складанні щорічного звіту Ради Європи про стан дотримання прав людини в Україні.

Ігор Столяров
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X