Новини
14.12.2006 У Одесі працюють над унікальною програмою підтримки материнства і дитинства

Особливе зацікавлення з боку засобів масової інформації викликало проведення першого засідання створеної розпорядженням Одеського міського голови Едуарда Гурвіца робочої групи з доопрацювання міської цільової програми „Здоров”я матері і дитини м.Одеси на 2007-2010 роки”. Це і не випадково. Подібна цій програма була схвалена в Одеській області шістнадцять років тому.

Схвалення нинішнього проекту програми, над яким працювала начальник міського управління охорони здоров”я  Олена Якименко та знані в Одесі лікарі, особливо потребують медичні заклади причорноморського міста. Проект згаданої Програми був  написаний лише після завершення всебічного огляду існуючої в Одесі діагностичної бази та визначення потреб галузі.

Учасники обговорення влаштованого під час засідання робочої групи вважають міську цільову Програму „Здоров”я матері і дитини м.Одеси на 2007-2010 роки” найважливішим соціальним документом для педіатричної служби міста. Важливими розділами запропонованого проекту документу вони назвали ті які стосуються перспективи розширення мережі дитячого харчування у лікарняних закладах та збільшення мережі дитячих поліклінік.
Особливо гостро ця проблема постала у Суворовському районі Одеси де кількість мешканців зростає і існуюче дитяче поліклінічне відділення ледве витримує навантаження.

Проект програми спрямований і на забезпечення усім необхідним Центру планування сім”ї, діючих в Одесі жіночих консультацій. Передбачається облаштування міських пологових лікарень найсучаснішим медичним обладнанням.

Головний лікар міської дитячої лікарні №2 Тетяна Рижикова у своєму виступі наголосила, що особливість розробленої Програми полягає у тому що вона розрахована на молодих матерів і дітей до 18 років. „Це величезний обсяг роботи. У програму були викладені шляхи подолання гострих проблем з точки зору фахівців медичної галузі. Тут усі діючі міські лікарняні заклади стали приоритетними, але особливо виділена пологова служба. Ми маємо вчасно прийти на допомогу новонародженим дітям”.

На необхідності якнайшвидшого схвалення на сесії Програми „Здоров”я матері і дитини м.Одеси на 2007-2010 роки” наголошували у своїх виступах начальник управління охорони здоров”я Одеської міськради Олена Якименко та секретар робочої групи, голова постійної комісії  з охорони здоров”я Одеської міськради Ірина Головатюк-Юзефпольська.

Група депутатів Одеської міськради, яка на минулій сесії міськради виступала за необхідність створення робочої групи з метою доопрацювання проекту Програми, так і не представила учасникам першого засідання жодної альтернативної існуючим пропозиції. Вони лише наполягали на необхідності доповнення складу існуючої робочої групи і вимагали від управління охорони здоров”я негайної відповіді на свої запити (зміст яких проекту Програми не стосується).

Під час спілкування з журналістами, одразу після завершення роботи першого засідання, голова робочої групи, голова постійної комісії з питань охорони здоров”я, сім”ї, материнства та дитинства Одеської обласної Ради Людмила  Будяк висловила жаль з приводу того, що „не висловивши жодної пропозиції група депутатів міськради вдавалася до спроби безпідставно піддати сумніву ефективність роботи керівництва міського управління охорони здоров”я. Настрій у учасників робочої групи був діловий, але продуктивної роботи нажаль не вийшло”.

Людмила Будяк висловила переконання, що „незважаючи на існуючі протиріччя” проект Програми   „Здоров”я матері і дитини м.Одеси на 2007-2010 роки”  таки буде доопрацьований. На її думку, це буде величезний і неоціненний крок на підтримку міської громади.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X