Новини
14.12.2006 Мэр Одессы Эдуард Гурвиц провел встречу с представителями Совета Европы


13 декабря 2006 года Одесский городской голова встретился с Комиссаром Совета Европы по правам человека Томасом Хаммербергом

Пропонуючи 13 грудня провести зустріч з Одеським міським головою Едуардом Гурвіцем, Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммерберг мав за мету ознайомитися з точкою зору міської влади щодо стану справ з дотримання прав людини (інвалідів, безпритульних, в’язнів, ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, представників різних національностей та конфесій).Томас Хаммерберг виявив зацікавлення до системи роботи зі зверненнями громадян у міській Раді, приділив особливої уваги роботі „телефону довіри” міського голови. Едуард Гурвіц запевнив високоповажного чиновника Ради Європи в тому, що він особисто вкрай прискіпливо ставиться до питання своєчасного реагування на звернення громадян, але, безумовно, на особливу увагу заслуговують скарги про можливі порушення прав людини.
 «Обговорено важливі для міста питання. Ми відчули зацікавленість і розуміння того, що Україна нині знаходиться лише на початку шляху демократичних змін. Тут ми сподіваємося на підтримку світової спільноти і більш повне розуміння проблем нашої країні», - повідомив Одеський міський голова Едуард Гурвіц.
Під час бесіди, яка тривала більше години, йшлося і про перспективи будівництва нової сучасної в’язниці, але за межами Одеси.  Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммерберг висловив підтримку цих намірів.

„Свого часу  до одеської в’язниці, не зважаючи на протести місцевої влади, за рішенням тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, було спрямовано величезну групу засуджених,  хворих на СНІД. Незабаром отримали результат: Одеса опинилася на першому місці в Україні за кількістю інфікованих. Нині вона вже на другому місці, але нам від цього легше не стало. Я і далі переконаний, що в’язниці у центрі міста бути не повинно”, - наголосив Одеський міський голова.
Після візиту до Одеси пан Хаммерберг  відвідає  Київ для зустрічі з чільними українськими урядовцями. Отримана в Одесі інформація допоможе при складанні щорічного звіту Ради Європи про стан дотримання прав людини в Україні.

За матеріалами Ігора Столярова


Склад делегації, що прибула до Одеси разом із Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммербергом
Александр Гессель – радник Комісара РЄ з прав людини;
Роман Шлапак – радник Комісара РЄ з прав людини;
Анне-Лаур Дюраль – консультант Офісу Комісара РЄ з прав людини.
Від Міністерства Іноземних Справ України делегацію супроводжували:
Юрій Станіславович Вербицький – Представник МІС в Одесі;
Андрій Михайлович Кузьменко – радник Постійного Представництва України при Раді Європи.

www.odessa.ua
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X