Новини
06.12.2004 12 святих отців на Майдані молилися за Україну. Ющенко каже, що в його душі - гармонія

Сьогодні на майдані Незалежності виступили священики різних конфесій і віросповідань.

Першим виступав Філарет, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату. "В Україні сьогодні йде боротьба між добром і злом, – сказав він. – Зло – це фальсифікація й неправда, якими народ України вже не хоче жити". На думку Філарета, люди, які приходять на майдан Незалежності та на майдани інших міст України, "відчувають тепло християнської любові, яке там панує. Це дія Благодаті Святого Духа, яка охоплює наші серця, дає нам терпіння й мужність". "Те, що відбулося на виборах за сприяння Леоніда Кучми –це порушення християнської моралі", – переконаний Патріарх. Він звернувся до Кучми й нагадав йому, що той складав присягу не лише на Конституції, а й на Біблії. "А присяга на Біблії – це не формальність, це обітниця перед Богом. А з Богом жартувати не можна", – застеріг Кучму Філарет. Він закликав його згадати про Заповіді Божі й зробити все для того, "аби чесно залишити посаду й передати її всенародно обраному Президентові". "Бог не бездіє. Він завжди на боці добра. Тому перемога буде за добром, демократією та народом" – так закінчив свій виступ Філарет і разом із Майданом уголос прочитав молитву "Отче наш".

Після нього священик Греко-католицької церкви, протоієрей Олекса Петрів прочитав молитву, складену Андрієм Шептицьким. Він сказав, що "переповнені майдани в усіх містах України – це свідчення того, що серця українців вірно відчувають, де є правда, а де є кривда".

Єпископ Римо-католицької церкви Маркіян Трофим'як помолився молитвою за Батьківщину з Літургійної агенди. Він побажав мудрості "державним мужам, які мають сьогодні дати отвіт за долю мільйонів українців" і закінчив свій виступ знаменитими словами "Боже, великий, єдиний, нам Україну храни".

Єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко каже, що "на Майдані пробудилося велике почуття". Він нагадав півмільйонній громаді, що "правителі, які шанували Слово Боже, були благословенні й були благословенні народи, які мали таких правителів".

Заступник голови Української християнської євангельської церкви Микола Саламаха сказав, що "те, що не може зробити людина, може зробити Господь", і висловив упевненість, що в українців усе буде добре.

Муфтій Духовного правління мусульман Криму Еміралі Ефенде благословив український народ і, зокрема, "ту велику кількість мусульман, громадян України, які живуть зараз на Майдані й підтримують вимоги народу". "Будь-які випробування, які надсилає нам Господь, мають бути нами подолано, щоб ми вийшли з них чистішими, мудрішими та сильнішими", – зазначив він.

Єпископ Української лютеранської церкви В’ячеслав Горпинчук подякував українцям за мужність, стійкість і відданість Україні. Він висловив глибоке переконання в тому, що "нашим обов’язком як християн і громадян сьогодні є виправити все зле, що є на Україні, і перетворити його на добре".

Головний рабин об’єднаної іудейської громади України Олександр Духовий попросив Господа "дати сили тим, хто зібрався будувати суспільство милосердя, справедливості й миру".

Анатолій Шенгайт, уповноважений представник Об'єднання іудейсьих релігійних організацій України, зазначив, що євреї України бачать українську державу "незалежною, демократичною та європейською країною, де панує верховенство права й міжконфесійна злагода". Він навів у приклад священиків різних конфесій, що стоять на одній сцені й усміхаються один до одного.

Голова об’єднання Євангельських християн-баптистів Григорій Комендант закликав усіх, хто противиться свободі, зупинитися, тому що "в Україні вже настав новий час".

Завершив виступи святих отців представник Української православної церкви Московського патріархату священик Геннадій. Саме він 3 липня 2004 року сповідував і благословляв Віктора Ющенка в Хоружівці.

Останнім слово взяв Ющенко. Він подякував священикам за те, що вони "дали українцям віру, незалежно від того, до якого храму вони ходять". Лідер опозиції сказав, що присутність святих отців на Майдані "дарує всім нагоду відчути їх благословення" і висловив переконання, що "духовна гармонія, яка панує серед священнослужителів на сцені – це відбиток тієї духовної гармонії, що є на Майдані".

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X