Новини
26.12.2006 В Луганській області громади УАПЦ діють з 1992 року В цьому році відзначається 85-а річниця утворення Української автокефальної православної церкви. В Луганській області громади УАПЦ діють з 1992 року. Однак церковні об’єднання з подібною назвою існували також у 20 -ті і 40-і роки ХХ століття. На цей час у Луганській області діє 6 громад УАПЦ чисельністю до 1000 вірних, які входять до складу Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. Духовну опіку над ними здійснює протоієрей о. Сергій Підтягін, декан (благочинний) парафій Української автокефальної православної церкви Луганської області.

Офіційною датою утворення Української автокефальної церкви вважається 14 жовтня 1921 року коли було скликано перший Всеукраїнський православний церковний собор. На ньому було обрано та висвячено пресвітерським чином (через рукоположення священиків та мирян) на першоієрарха Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Василя Липківського.

На соборі ухвалили непохитно триматися правил православної віри, засудили приєднання Київської митрополії до Московської церкви у 1686 році та виступили проти єпископсько-самодержавного устрою церкви, що утворився в Україні внаслідок такого приєднання і проголосив всенародно-соборноправний устрій церкви.

За часів Радянської влади, яка небезпідставно вважала церкву своїм конкурентом, було практично неможливим уникнути конфлікту з владою не тільки УАПЦ, а й усім церквам та релігійним течіям тогочасної України.
Незважаючи на те, що УАПЦ на чолі з митрополитом Василем Липківським з моменту організаційного оформлення постійно підкреслювала свою аполітичність і лояльність до влади, акції влади щодо «націонал-шовіністів» відповідно до Постанови ЦК КП(б)У набували організованих форм. У церкви відбиралися храми, служителів безпідставно заарештовували. Таким чином впродовж 1934-1935 років була закрита більшість кафедральних храмів УАПЦ, а у 1936 році автокефальні громади, ще не ліквідовані владою, визнали над собою зверхність Російської православної церкви.

Своє легальне існування в Україні УАПЦ відновила в 1990 році. 5-6 червня 1990 р. пройшов перший собор УАПЦ в Києві, де затверджено Статут УАПЦ й обрано її главу — Святішого Патріарха Мстислава.

http://www.top.lg.ua/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X