Новини
09.12.2004 “Бог благословляє всі акції мирного протистояння”

Минулого тижня в центрі Львова мені двічі потрапляв на очі плакат із написом “Ісус Христос – Бог України”.

Зауваживши його вперше (він був приклеєним ззаду до пам’ятника Шевченкові) й помітивши біля нього чоловіка, який виліз на постамент із книжкою в руках і одиноко читав молитви, я вирішила, що це, мабуть, приватна акція якогось віруючого. Проте, коли зауважила плакат з аналогічним написом на площі Данила Галицького, моя цікавість узяла гору. До того ж, варто зазначити, що друга акція мала масовий характер. Там був намет, ліворуч стояв невеличкий стілець, на якому лежало “Святе Письмо” для індивідуальної молитви, лунали релігійні пісні в записі, а навколо метушилося багато молодих людей, які роздавали всім, хто зупинявся біля них і цікавився акцією, аркуші з молитвою “Боже, вчини нас знаряддям Твого миру” та мініатюрні цукерочки з цитатками “Коли Бог за нас, хто проти нас?” тощо.

Щойно я зупинитися біля намету, як до мене підійшла, привітно посміхаючись, молода дівчина. Марія Крижанівська, відповідальна від Українського Католицького Університету (УКУ) за акцію “Молодь постить і молиться за мир і справедливість в Україні”, розповіла, що їхня акція не має жодного стосунку до того, що організовував біля пам’ятника Шевченкові чоловік, якого я бачила. Їх об’єднує хіба що віра в те, що Ісус є їхнім Господом і всі вони хочуть, аби він був і Господом України. А щодо плаката з написом, то братові Херувиму з чину Василія Великого він так сподобався, що виявив бажання прикріпити його до свого авто.

– Чому ви молитеся не біля Богородиці, не біля розп’яття Ісуса, як це роблять чимало людей, а організували свою так звану окрему територію?

– Першого тижня після виборів, із середи до п’ятниці, з ініціативи молодіжної комісії Львівської архієпархії та Миренського центру лідерства при УКУ було організовано молитву греко-католиків біля Богородиці. А закінчилися ці триденні молитви молодіжними нічними чуваннями в УКУ. Коли ж зустрілися ввечері наступного дня, зрозуміли, що напруження в країні не спадає, і християни мусять також показати своє ставлення до того, що відбувається довкола. Так у духовно-пасторального відділу Українського Католицького Університету виникла ідея створити площину для міжконфесійної молитви. Для нас, християн, важливо повернути надію людям, які розчаровуються тим, що відбувається, чи правильніше сказати, через опір влади гальмується в Україні. Важливо переконати людей у тому, що Бог має на все це плани і благословляє всі акції мирного протистояння.

Ми дуже довго дискутували над вибором місця. Як варіанти розглядали площі біля церкви Андрія, каплиці Боїмів, обласної ради. Але зупинилися на цьому місці як такому, що воно в центрі, й ні до церкви, ні до жодної іншої будівлі не прив’язане.

Акція “Молодь постить і молиться за мир і справедливість в Україні” на площі Данила Галицького тривала щоденно від минулого понеділка з 16.00 до 20.00 і завершилася в неділю спільною молитвою, походом зі свічками площею Ринок і до Українського Католицького Університету, де ввечері також відбулася організована молитва молоді за мир, єдність і справедливість в Україні. Наразі активісти на два дні взяли так званий тайм-аут в акції, щоб подумати, в якому вигляді її проводити аж до повторного туру виборів президента.

– Молитва миру, яку ви відмовляєте, – це молитва за Україну чи за перемогу народного президента? – запитую Марію Крижанівську.

– Це молитва “Боже, вчини нас знаряддям Твого миру” за мир, єдність і справедливість в Україні. Під час неї ми згадували й згадуємо Верховний Суд, Верховну Раду, керівників різних областей і міст нашої держави... Адже всі вони зараз приймають багато важливих державних рішень. Молимося і за Ющенка, і за Януковича, і за Кучму. Тому що Бог любить кожного з нас, він любить і, на наш погляд, найгірших людей, якби нам не було важко в це повірити.

Наша молитва – шанс для різних церков об’єднатися. Усі ми складаємо свідчення того, що Бог діє в Україні й він благословляє її .

– Можливо, ви відстежуєте, чи відбуваються такі молитви в інших містах України?

– У Києві відбуваються, а за інші міста не знаю. Хоча переконана, що нині в усіх українських храмах моляться за мир, спокій і справедливість.

До речі, минулої неділі вранці в Києві отці-викладачі та студенти УКУ, молячись, заблокували вхід до офісу
“5 каналу”. Так вони висловлювали свою підтримку каналу чесних новин.

– Маріє, як ви ставитеся до того, що люди, які підтримують Ющенка, виходять на акції з іконами, і люди, які виступають на підтримку Януковича, також з іконами?

– Гадаю, питання не в іконі. Річ у тім, що всі ми маємо право на молитву й варто об’єднуватися в молитві за них усіх. Президентом однаково буде лише один – той, кого пошле Бог. І ми молимося, щоб Господь послав саме того, який нам зараз потрібен.

Леся Олендій

gazeta.lviv.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X