Новини
25.01.2007 Архиєрейський Собор УПЦ (МП) обговорив стан цієї Церкви на сучасному етапі

КИЇВ — Єпископи Української Православної Церкви (Московського Патріархату) зібралися 24 січня в резиденції Предстоятеля у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, де під головуванням Митрополита Володимира (Сабодана) відбувся Архиєрейський Собор. На початку засідання головуючий оголосив порядок денний, після чого розпочалося обговорення актуальних питань, що стоять нині перед православними в Україні, повідомляє офіційний сайт УПЦ (МП).

Архиєрейський Собор розглянув і затвердив проект ювілейних заходів, присвячених 15-річчю Архиєрейського Харківського Собору (27-28 травня 1992 року), що відзначається цього року на загальноцерковному рівні. Було ухвалене рішення запросити на ці урочистості глав і представників Помісних Православних Церков. Затверджено програму заходів.

21 квітня на згадку про Житомирську передсоборну нараду у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира буде звершена Літургія.

19-20 травня святкування відбудуться у Харкові – місці проведення історичного Собору. Відбудеться урочиста Академія, на якій з вітальним словом виступить митрополит Харківський і Богодухівський Никодим (Руснак) – під його головуванням 27-28 травня 1992 року тривав Харківський Архиєрейський Собор. Про події тих років у своїй доповіді розповість присутнім єпископ ІзюмськийОнуфрій (Легкий), вікарій Харківської єпархії.

20 травня у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі Харкова будуть звершені Літургія й подячний молебень.

1 червня у Києві відбудеться науково-практична конференція «Церковно-історичне значення Харківського Собору».

3 червня в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври буде звершена Літургія. Святкування завершаться урочистою Академією в Національному палаці «Україна».

Учасники Архиєрейського Собору заслухали інформацію про можливе офіційне звернення Президента України Віктора Ющенка до Предстоятеля та Священного Синоду Української Православної Церкви щодо створення спільної з представниками УПЦ КП комісії, яка б зайнялася вирішенням проблемних питань стосовно розвитку православ'я в Україні.

Ймовірність вищевказаної ініціативи Президента виходить з заяви, що з'явилася у ЗМІ, озвученої Віктором Ющенком 12 січня на зустрічі з єпископатом УПЦ-КП. «Я готовий звернутися до Синодів УПЦ та УПЦ-КП з пропозицією створити спільну богословську комісію, до складу якої б увійшли по три єпископа і два священики від кожної сторони для вирішення наболілих питань», – сказав глава держави.

Ця інформація, яка сказано на офіційному сайті УПЦ (МП), викликала хвилю протестів серед віруючих УПЦ. Всебічно обговоривши цей момент, Собор вирішив утриматися від участі у створенні подібної комісії.

Архиєрейський Собор обговорив прийняте 22 листопада 2006 року «Звернення Священного Синоду УПЦ». Єпископат прийняв цей документ як основу для подальшої побудови внутрішньо- і зовнішньоцерковної політики Української Православної Церкви й розвитку церковно-державних відносин.

Єпископи обговорили зустріч членів Синоду УПЦ з Президентом України Віктором Ющенком. Вони оцінили цю подію як важливий етап у розвитку церковно-державних відносин, але водночас, враховуючи, як стверджують в УПЦ (МП), невиконані обіцянки глави держави, дані під час зустрічі, розцінили її як малоефективну. Прикладом невиконання обіцянок, на їх думку, може бути складна ситуація навколо Свято-Воскресенського собору в Острозі Рівненської єпархії.

Керуючий справами УПЦ архиєпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан (Юрчук) виступив з доповіддю про стан Української Православної Церкви на сучасному етапі. Ректор Київської духовної академії професор протоєрей Миколай Забуга оприлюднив концепцію освітньої реформи в духовних школах, яку позитивно оцінили учасники Собору.

http://orthodox.org.ua/uk/node/1025
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;13883/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X