Новини
25.01.2007 У Житомирі з’явиться пам’ятник Івану Огієнку

Урочистостями в Житомирі відзначили 125-річчя від дня народження видатного діяча української культури, світоча української духовності Івана Огієнка, який в останній період свого життя відомий як митрополит Української автокефальної православної церкви Іларіон.

(Мабуть, саме священицьке служіння УАПЦ, яку не визнає керована з Москви Українська православна церква стало фактичним приводом відмови правлячої більшості Верховної Ради ухвалити постанову про відзначення його ювілею на державному рівні). На зібранні голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко оголосив, що керівництво області підтримує плани спорудження у Житомирі пам’ятника, який би закарбував образ великого земляка (він родом із Брусилова на Житомирщині). І був великий концерт вокальних, хореографічних, оркестрових колективів, читців Житомирського училища культури і мистецтв імені І. Огієнка, прикрасою якого стало виконання ліричних і патріотичних віршів, написаних цим українським генієм, пісень з його словами.
А вчора вранці по обласному радіо прозвучав унікальний запис розповіді І. Огієнка, який відноситься до 60-х років минулого століття, про перше святкування Дня Соборності 22 січня 1919 року, сценарій якого розробив він особисто. Зокрема, такий маловідомий факт — майбутній митрополит запросив зіграти роль гетьмана, який на білому коні виїжджав на Софійський майдан, видатного українського актора Михайла Садовського.

«День»
http://www.zhitomir.net/modules.php?name=News&file=article&sid=5141

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X