Новини
29.01.2007 В Одесі вшанували жертв Голокосту

Асоціація євреїв – колишніх в”язнів гетто і концтаборів при сприянні Ізраїльського культурного центру проводить в Одесі заходи з нагоди Дня пам”яті жертв голокосту.

29 січня до пам”ятного знаку євреям - жертвам нацистів у Прохоровському сквері Одеси поклали квіти шани.

Як відомо, під час другої світової війни на території колишньої Трансністрії були по звірячому  страчені понад 700 тисяч мирних жителів, переважно єврейської національності.

Крім ветеранів, активістів Асоціації євреїв – колишніх в”язнів гетто і концтаборів квіти до пам”ятного знаку поклали секретар міськради Олександр Прокопенко, працівники управління внутрішньої політики Одеської міськради, генеральні консули різних країн світу, які працюють в Одесі.

Серед учасників вшанувань  був і письменник Аркадій Львов, колишній багаторічний працівник Радіо Свобода, який нині мешкає
у Сполучених Штатах Америки. Серед страчених у роки другої світової війни нацистами одеситів були і його рідні.
Аркадій Львов під час спілкування з працівниками місцевих ЗМІ наголосив на необхідності створення в Одесі і музею пам”яті жертв окупації Одеси.
„Це наш загальний біль. Я впевнений у тому, що потрібен такий музей і у його створенні мають взяти участь представники різних національностей Одеси. Це має бути постійно діюча установа, яка постійно поповнювалася б новими стендами”, сказав Аркадій Львов.

Провідний фахівець управління внутрішньої політики Одеської міськради Олег Заболотний висловив переконання, що нинішня  міська влада і далі буде робити все можливе для вшанування жертв голокосту. 

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X