Новини
10.12.2004 Пастори христианських церков Одеси звернулися до Bіктора Ющенка

Пастори христианських церков з Духовної Ради  Одеської областав надіслали звернення до лідера блоку «Наша Україна», кандидата на посаду Президента України Віктора Ющенка.
«Ми занепокоєні ситуацією у східних та південних областях України.  Кілька мільйонів голосів виборців  у цих регіонах були сфальсифіковані.  Однак, блико 10 мільйонів громадян дійсно повірили обіцянкам Віктора Януковича  надати російській мові статус державної і поглибити дружбу з Росією» - йдеться у Зверненні.
Пастори христианських церков Одеси, тим часом, вислови подив з приводу того, що «ніхто не  звернув  увагу на  посилення, за урядування Віктора Януковича, тиску на російськомовне населення.  Зокрема у галузі освіти – це спроби невизнання російських дипломів про вищу освіту в Україні, незважаючи на діючу з Росією угоду. Напередодні виборів Президента України  з Києва надійшла заборона на  читання лекцій російською мовою.  Незважаючи на ухвалене міськрадою рішення про мовне питання, саме напередодні виборчих перегонів,  посилаючись на Кабінет Міністрів України,  вимагають перекладу документів українською мовою».
Автори звернення нагадали, що Президент Леонід Кучма двічі ставав главою держави за рахунок обіцянок  зробити російську мову державною.  «Мешканців південних та східних областей України  залякують, що, у разі перемоги кандидата від опозиції,  будуть порушені права  і свободи щодо мовного питання».
Пастори христианських Церков Духовної Ради Одеської області запропонували Віктору Ющенку, від імені опозиції, звернутися до народу Росії і «пояснити  ситуацію, що склалася, розповісти про власну програму дій, яка не матиме негативного впливу на двосторонні міждержавні контакти».
До Духовної Ради Одеської області області входять пастори Євангельські христиани баптисти, Пресвітеріанська та церква П»ятидесятників, Церкви Повного Євангелія, Адвентисти Сьомого дня. Секретарем Ради є Олександр Чернега.
Звернення до Віктора Ющенка підтримали і ректор та викладачі Христианського гуманітарного університету в Одесі.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X