Новини
06.02.2007 Одеса отримає кредит від ЄБРР

Угоду про підготовку кредитного фінансування і базових умов 6 лютого підписали міський голова Едуард Гурвіц, Голова Ради директорів КП „Теплопостачання міста Одеси” Валерій Пятов, директор ЄБРР (муніципальна і екологічна інфраструктура) Томас Майер та постійний представник ЄБРР у Києві Гжегош Гайда.

Документ передбачає співпрацю між Європейським Банком Реконструкції і Розвитку та мерією Одеси у сфері реконструкції системи теплопостачання. Головна мета угоди досягти максимального енергозбереження та покращення екологічної ситуації в місті.

Загальні умови фінансування передбачають кредитування терміном на 15 років. Сума кредиту – до двадцяти мільйонів євро.
„Попередньо треба сказати, що кредит може бути витрачений зокрема на ремонт існуючих тепломереж та будівництво міні теплоелектроцентралі в Одесі. Може бути знайдено і інші напрямки, у яких інвестиції здатні зменшити витрати на енергоносії. Повний перелік робіт буде визначено після проектного обстеження. З переобранням нового міського голови ЄБРР вирішив повернутися в Одесу для відновлення співпраці”, - сказав Томас Майєр.

Після підписання угоди про підготовку кредитного фінансування і базових умов має бути виконано техніко-економічне обґрунтування за участю консалтингових фірм. Незабаром буде визначено точний графік інвестування. ЄБРР планує розпочати кредитування не пізніше осені цього року.

Одеський міський голова Едуард Гурвіц наголосив, що реалізація планів про кредитування є надзвичайно важливим кроком. „Ситуація з теплопостачанням в Одесі не може не хвилювати. Міські мережі тривалий час знаходяться у неналежному технічному стані і потребують термінової реконструкції”.

Едуард Гурвіц відзначив і перспективи покращення екологічної ситуації. „Ми мріємо, щоб Одеса розвивалася як туристичний центр. Покращення екології відіграє провідну роль. Гадаю, що підписана угода буде лише першим кроком і ми будемо успішно співпрацювати й надалі”.

На зустрічі у мерії представники Європейського Банку Реконструкції і Розвитку обговорили і інші проекти, реалізація яких можлива у перспективі.

Вони стосуються водопостачання і водовідведення, електропостачання.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X