Новини
24.02.2007 Правоохоронні органи Одеси обіцяють знайти вандалів за кілька днів

Робота виконкому Одеської міськради розпочалася з позапланового виступу депутата В. Мороховського, який повідомив про засідання Ради громад єврейських організацій, що відбулося незадовго до цього. Рада ухвалила звернення, яке закликає владу і силові структури до рішучих дій з метою пошуку організованої злочинної групи, яка сплюндрувала в ніч на 18 лютого до тисячі могил євреїв, розмалювавши їх нацистською символікою.

«Єврейська громада Одеси звертає увагу на факти вандалізму. Невідомі особи (сподіваємося, що доки невідомі) сплюндрували меморіальний комплекс на Люстдорфській дорозі на місці поховання знищених у роки Другої світової війни 25 тисяч євреїв, меморіальний комплекс «Дорога смерті», кілька меморіальних дошок, могили на єврейському цвинтарі. Було намальовано нацистську символіку і зроблено написи, які ображають пам’ять одеситів, загиблих від рук нацистів.
Розмах вандалізму небачений, але це не перший такий випадок у нашому місті і в Україні. Ми розглядаємо останні події не як витівки окремих хуліганів, а як сплановану акцію.
В нашому місті мешкають представники 133 національностей, і подібні акції схвилювали всіх одеситів.
Ми вимагаємо зробити все можливе для розслідування цього злочину, розшукати винних і покарати їх», - йдеться у листі Ради єврейських громад Одеси, який направили на адреси Голови Служби Безпеки України в Одеській області, Генерального прокурора України, Голови Верховної Ради, Президенту, Прем’єр-міністра України.

Автори звернення вимагають покарати вандалів за розпалювання
міжнаціональної ворожнечі та оприлюднити прізвища організаторів і учасників цієї антилюдської акції.

Представники єврейської громади висловили подяку міській раді за оперативне реагування і швидке усунення надписів на могилах на третьому єврейському цвинтарі.

Присутній на засіданні виконкому Прокурор Одеси Микола Маркін
спростував інформацію, про те, що кримінальну справу порушено за статтею «хуліганство». Він повідомив, що справу порушено за фактом вандалізму, а в створену слідчу групу у складі 5 слідчих увійшли працівники управління боротьби з оргзлочинністю та Служби безпеки України. За інформацією прокурору, затверджено план пошукових заходів, триває робота з групою підозрюваних.

Наразі охорону на третьому єврейському цвинтарі Одеси посилено, залучено додаткові патрулі.

Під час перерви у роботі засідання виконкому, Едуард Гурвіц в інтерв’ю кореспонденту Радіо Свобода так прокоментував інцидент, що викликав резонанс далеко за межами України:
«Давно відомо, що антисемітизм завдає значно більше шкоди іншим народам, ніж власне євреям, оскільки він розбещує мораль
та, у кінцевому рахунку, гальмує розвиток тієї спільноти де було помічено його прояви.
У цьому випадку ми маємо справу з печерним антисемітизмом, абсолютно нехарактерним не лише для багатонаціональної Одеси, але і для сучасної України. Масштаби і характер цієї варварської акції говорять про те, що її ініціатори прагнули не лише, а може і не стільки продемонструвати своє ставлення до євреїв і Голокосту, скільки спровокувати великий скандал і вибух громадської думки. Кому і навіщо це було потрібно у нинішній непростій політичній ситуації, у стислі терміни зобов’язані з’ясувати прокуратура, МВС і СБУ. Карну справу порушено, і я вважаю, що подібні злочини не можуть залишатися нерозкритими. Будь-яке гальмування з виявленням і затриманням організаторів і вандалів-виконавців поставить під сумнів, принаймні, компетентність тих органів, які прийнято називати компетентними. Хоча зрозуміло, що сьогодні йдеться навіть не про їхній престиж, а про престиж країни», - сказав в Едуард Гурвіц.

Одеський міський голова вважає, що у ситуації, яка склалася, головне завдання місцевого самоврядування - використовуючи можливості різних суспільних інститутів, зміцнювати міжконфесійний і міжнаціональний мир, який був і залишиться нормою для такого унікального міста, як Одеса.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X