Новини
27.02.2007 Багатонаціональна Одеса засуджує організаторів акцій вандалізму

Засудити вандалів і зробити все можливе для притягнення їх до кримінальної відповідальності: таку головну мету поставили перед собою учасники спільного засідання Координаційно-консультативної Ради релігійно-світської злагоди і Ради етнонаціональних товариств, проведеного сьогодні через прояви вандалізму до пам’ятників жертв Голокосту. Автори звернення, ухваленого за підсумками засідання,  переконані, що відповідальність за подібні злочини має бути невідворотною – „цього вимагає пам’ять про невинних дітей, жінок, дідів, які загинули смертю мучеників”.
 
Дії вандалів, йдеться у документі, - це виклик усій міській територіальній громаді. «Безсумнівно, … що це не спонтанна акція маргінальної частини суспільства, а добре спланована провокація. У зв’язку з цим заявляємо, що спроби провокацій антисемітизму особливо неприйнятні як засіб у політичній боротьбі».
 
Особливе занепокоєння членів Ради викликає відсутність розуміння трагедії Голокосту у нового покоління. Антисемітські і ксенофобські настрої особливо поширені серед молоді, яка мешкає у бездуховному середовищі, не знає історії, почасти Великої Вітчизняної Війни і Голокосту, коли загинули 6 мільйонів євреїв, а в Одесі, у час окупації, було страчено близько 240 тисяч мирних мешканців”, - йдеться у одностайно схваленому зверненні, яке підписали представники 23 національних товариств і 19 представників різних конфесій.
На думку головного равіна Одеси, у разі відсутності належної реакції з боку силових структур подібні виклики відчують на собі і інші нації. 
Секретар Одеської міськради Олександр Прокопенко назвав прояви вандалізму „великою психологічною травмою для мешканців міста.
Це біль кожного з нас”.
„Згоден з думкою про те, що це не вузько національна акція. Вона спрямована проти усіх націй. Ми маємо робити все можливе щоби вона ніколи не повторилася”,  - сказав Олександр Прокопенко.
 
Депутат Одеської міськради, настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, матінка Серафіма переконана, що вандалізм є закономірним проявом сил, які сповідують ксенофобію. „На це владі і громадським організаціям обов’язково слід реагувати спільно”.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X