Новини
28.02.2007 Преосвященний єпископ Богдан (УАПЦ): «Люди, що малюють свастики на єврейських могилах мають відчути, що їх вчинок, їх гріх відокремлює їх від суспільства».

Єпископ Одеський Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященний єпископ Богдан (Кулик) різко засудив організаторів і учасників нещодавнього акту вандалізму на єврейських цвинтарях Одеси.
 Відповідаючи на запитання „Як на ці виклики мали б реагувати силові органи, влада і церква?” Владика Богдан відповів наступне:

- ХХ століття виявилося надзвичайно трагічним для єврейського народу. Євреїв жорстоко переслідували усі тоталітарні режими, але найбільше – режим Гітлера, що поставив собі за мету фізично знищити цей давній народ, народ Біблії. Люди, що чинять такі акти вандалізму – це злочинці, як з погляду права, так і з погляду Божих заповідей. В ХХI столітті перед релігійною свідомістю стоїть низка викликів. Один з таких викликів – небезпека цивілізаційних конфліктів на ґрунті релігійної нетерпимості. Тому для християнської громади важливо оперативно реагувати на подібні випадки. Ми маємо засвідчити перед громадою Одеси, що люди, які ображають пам’ять померлих, пам’ять невинних жертв нацистів – злочинці не лише в очах закону та єврейської громади, але й в очах християнської Церкви, очах Божих. Нацистський режим намагався показати свою спорідненість з християнством та традиційною європейською культурою. Але насправді це був страшний рецидив поганства в Європі, нацисти спиралися на окультну традицію. Більш того, відомо, що вони намагалися зробити «арійську редакцію» Біблії та жорстоко переслідували християнських священиків та теологів, які протистояли цим намаганням окультного перетлумачення християнського передання. Тому будь-які загравання з ідеологією нацизму – це зрада Христа, зрада давнього християнського передання. Як має ставитися до цього владні структури? Це залежить від того, хто стоїть за цим злочином. Якщо це справа рук дітей або підлітків, то це сором для їх родин, що їх виховали. Якщо ж справа йде про дорослих людей, що діяло свідомо, виходячи з своїх ідеологічних переконань, то вони мають нести повну відповідальність за свої дії. Втім, головне, в створенні відповідної суспільної думки. Люди, що малюють свастики на єврейських могилах мають відчути, що їх вчинок, їх гріх відокремлює їх від суспільства”.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X