Новини
02.03.2007 Чергова зустріч комісій УПЦ та УАПЦ

В приміщенні Патріархії УАПЦ відбулась чергова зустріч комісій Української Православної Церкви та Української Автокефальної Православної Церкви.

Зі сторони УАПЦ в ній взяли участь: Високопреосвященніший АНДРІЙ, митрополит Галицький (Голова комісії УАПЦ з діалогу з УПЦ); Високопреосвященніший ІОАН (Голова богословсько-канонічної комісії УАПЦ); протоієрей Микола Кавчак (Львівська єпархія). Зі сторони УПЦ в переговорах взяли участь: Високопреосвященніший Митрофан (керуючий справами УПЦ, Голова комісії УПЦ по діалогу з УАПЦ); протоієрей Микола Забуга (ректор КДАіС УПЦ, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ); архімандрит Іосаф (Губень) викладач КДАіС, а також клірик Київської єпархії священик Петро Зуєв (на правах спостерігача з дорадчим голосом).
 
Сторони обмінялися думками про сучасну релігійну ситуацію в Україні, архієпископ Митрофан зробив доповідь про роботу останнього архієрейського собору УПЦ та її сучасне життя. В свою чергу митрополит Галицький АНДРІЙ розповів присутнім про сучасне життя УАПЦ та агресивну поведінку щодо УАПЦ представників УПЦ КП.

Голова Богословсько-канонічної комісії УАПЦ Архієпископ ІОАН доповів про завершення науково-дослідницької роботи комісії щодо питання євхаристійного та молитовного спілкування єпископату УАПЦ з главою УПЦ КП «патріархом» Філаретом.


Підсумовуючи результати зустрічі, Голова комісії УАПЦ по діалогу з УПЦ митрополит Галицький Андрій зазначив: «В ці дні Великого посту ми мали змогу подивитись в очі один одному і обговорити всі ті питання, які хвилюють всіх нас – архієреїв, духовенство і народ. Розкол в українському Православ’ї приносить багато шкоди для всіх нас. Треба вирішувати наші проблеми крок за кроком. Такий діалог сприяє усуненню непорозумінь і перешкод на шляху до єдності, до єдиної Чаши, щоб мир і любов були в нашій Церкві».  Архієпископ Херсонеський і Кримський Іоанн, голова Богословсько-канонічної комісії УАПЦ зазначив: “Найважливіше, що в нас є – це бажання почути один одного. Виходячи з цього, можна зробити оптимістичний прогноз. Як засвідчила сьогоднішня зустріч, у нас дуже близькі позиції, зокрема, відносно «Київського патріархату» та голові цієї організації». На архієрейському соборі УАПЦ буде представлено висновок богословської комісії щодо можливості молитовного євхаристійного спілкування з Філаретом. Ми готові дати негативну відповідь щодо можливості такого спілкування. Робота комісій УПЦ та УАПЦ – це великий крок вперед у нашому діалозі, і працюючи на цій ниві, рано чи пізно, ми прийдемо до того, аби підписати угоду».

В свою чергу прокоментував підсумки переговорів і архієпископ Митрофан. «Сьогодні відбулась чергова зустріч двох комісій –УПЦ і УАПЦ. Ми обговорили низку конкретних питань, які б сприяли відновленню єдності українського Православ’я. Ми вважаємо за доцільне організувати за підсумками зустрічі прес-конференцію і донести інформацію про виконану роботу до журналістів та широких мас суспільства. Процес відновлення єдності дуже складний, але цей шлях необхідно пройти. Є надія, що, з Божою допомогою, наша єдність стане реальністю і ми будемо єдині біля Чаши Христової».

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X