Новини
03.03.2007 Подробиці Архиєрейського Собору УАПЦ

В приміщенні Патріархії під головуванням Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита МЕФОДІЯ відбувся Архієрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви. Учасники Собору обговорили актуальні питання життя УАПЦ та стан стосунків між УАПЦ та іншими Православними Церквами України.

Заслухавши звіти єпархіальних архієреїв, Собор висловив стурбованість агресивною діяльністю глави УПЦ КП «патріарха» Філарета, що проводить агітацію за приєднання парафій УАПЦ до УПЦ КП без згоди правлячих єпископів УАПЦ. Заслухавши доповідь Голови Богословсько-канонічної комісії УАПЦ Високопреосвященного Архієпископа ІОАНА, Собор затвердив Висновок цієї комісії щодо неможливості євхаристійного та молитовного спілкування між єпископатом і духовенством УАПЦ та главою УПЦ КП Філаретом (Денисенко). З цього приводу було прийнято спеціальну Постанову.

«Вважаючи УАПЦ невід'ємною частиною вселенського Православ'я», -  зазначається у ній, -«ми не можемо ігнорувати одностайну позицію Помісних Православних Церков щодо "патріарха" Філарета. Тому ми вважаємо неможливим євхаристійне та молитовне спілкування між єпископатом і духовенством УАПЦ та "патріархом" Філаретом». Як зазначили архієреї УАПЦ, це рішення може бути змінено, якщо Вселенський Константинопольський Патріархат та інші Помісні Православні Помісні Церкви «позитивно розглянуть Апеляцію «патріарха» Філарета та нададуть йому повну канонічну реабілітацію». Учасники Собору також прийняли Звернення до єпископату, духовенства та вірних УПЦ КП, в якому архієреї УАПЦ закликають єпископат цієї Церкви до перегляду концепції об’єднання православних Церков в Україні та виправлення канонічних помилок.

З цього приводу у Зверненні сказано: «Українська Автокефальна Православна Церква не прагне бути суддею владики Філарета, оскільки він ніколи не належав до нашої Церкви. Однак, ми прагнемо, щоб автокефальний устрій Української Церкви та патріарший сан її предстоятеля були якнайскоріше визнані повнотою Православ'я. Натомість через дії владики Філарета впродовж 1992-2006 років ідея автокефалії Української Церкви була дискредитована в очах багатьох українських православних християн, що помилково ототожнили її з «канонічною анархією» та «розколом». Більш того, завдяки низці канонічних помилок, що були допущені українським автокефальним рухом, Україна стало асоціюватися з поняттям розколу для багатьох православних ієрархів світу».

Як зазначено у Зверненні, сьогодні «кожен має пожертвувати власними інтересами заради об'єднання Українського Православ'я». Об'єднану Українську Церкву, за переконанням єпископату УАПЦ, має очолити нова постать, ієрарх, що має беззаперечний канонічний статус.

«Предстоятель УАПЦ Блаженніший Митрополит Мефодій неодноразово наголошував, що готовий відмовитися від головування в нашій Церкві, якщо такий крок буде слугувати об'єднанню Церков. На жаль, на аналогічний крок досі не зважився Патріарх УПЦ КП Філарет. Натомість саме його постать викликає сьогодні суперечки в Україні та православному світі. Служіння Глави Церкви полягає в тому, щоб об'єднувати. Але, владика Філарет є сьогодні символом роз'єднання. Адже загальновідомо, що саме його постать блокує сьогодні можливість об'єднання УАПЦ та УПЦ КП. Тому ми закликаємо «патріарха» Філарета добровільно піти з посади предстоятеля та цим кроком пришвидшити як об'єднавчі процеси в Українському Православ'ї, так і визнання автокефалії Української Церкви Помісними Православними Церквами», – сказано у Зверненні.

З огляду на завантаженість Високопреосвященного архієпископа ІОАНА в якості Голови Богословсько-канонічної комісії УАПЦ, Архієрейський собор звільнив його від керування Кримською єпархією та благословив бути вікарієм Київської єпархії з титулом «Уманський». Водночас керуючим Кримською єпархією призначено Висикопреосвященного ПЕТРА, Архієпископа Каффського і Готського, екзарха західної Європи.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X